Пловдивчани нанесоха първа домакинска загуба на тима от Кърджали

Публикувана: 20 Март, 2021 17:03
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1692
Оценка 5 от 3 гласа.

Локомотив Пловдив победи Арда с 2:0, с което нанесе първа загуба на тима на Николай Киров на неговия стадион през сезона. Кристиан Илич даде аванс на "смърфовете" в началото на второто полувреме, а само седем минути по-късно Димитър Илиев се възползва от груба грешка в отбраната на гостите и оформи крайното 2:0.

Със спечелените три точки Локо увеличи преднината си пред днешния си съперник. Тимът, воден от Александър Тунчев излезе на втората позиция с 43 точки, преди гостуването на ЦСКА на Берое. Арда остава четвърти с 38 точки.

В 8-ата минута Арда получи правото да изпълни пряк свободен удар встрани от вратата след нарушение на Гомис срещу Делев, за което бранителят бе санкциониран с жълт картон. Зад топката застана именно Делев, който центрира към Алекс Петков, но Малембана се намеси решаващо.

В 14-ата минута Карагарен пусна остър пас в наказателното поле, но там нямаше негов съотборник, който да засече топката във вратата на Караджов. Шест минути след това избита от Малембана топка стигна до Делев, който стреля от въздуха, но топката се спря в тялото на Салинас.

В 27-ата минута Малембана стреля доста добре от пряк свободен удар и накара Караджов да избива топката с една ръка. В 34-ата минута Димитър Илиев отправи диагонален удар към вратата на Караджов, но стражът на Арда изби в корнер. След ъгловия удар не последва нова опасност в наказателното поле на домакините.

Две минути след началото на втората част Димитър Илиев асистира на Кристиан Илич, който веднага стреля, топката рикошира в Александър Георгиев и влетя във вратата на Караджов.

В 53-ата минута Локомотив удвои преднината си. Никола Таравел не прецени подаването си към Иван Караджов, от което се възползва Димитър Илиев, който прати топката в опразнената врата.

В 57-ата минута Георги Минчев получи от Димитър Илиев, но диагоналният му изстрел попадна право в ръцете на Караджов. В 70-ата минута Арда тръгна на контраатака, Спас Делев пусна към Иван Коконов, но Кристиан Гомис спря играча на Арда.

В 74-ата минута след центриране в наказателното поле Илко Пиргов увисна, но Иван Коконов не успя да насочи топката във вратата му. В следващата минута Спас Делев стреля с глава над вратата. В 79-ата минута Георги Минчев прати топката над вратата на Караджов.