UEFA EURO 2020: Дания размаза Уелс и е на четвъртфинал

• червен картон-
  • маале

"Червеният динамит" спечели с категоричното 4:0

UEFA EURO 2020: Дания размаза Уелс и е на четвъртфинал - 1

Дания е първият четвъртфиналист на Евро 2020, след като разгроми Уелс с 4:0 на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. В големия герой за "червения динамит" се превърна нападателят на Ница Каспер Долберг, който отбеляза два гола. Първо той се разписа с техничен удар в 27-та минута, а в началото на втората част се възползва от грешка в отбраната на Уелс и отблизо не сгреши за втори път.

В последните минути на мача Дания успя да стигне и до трети гол, когато един от най-добрите в мача Йоаким Мееле се разписа с отличен удар в наказателното поле. В продължението остана време и за четвърти гол, когато Мартин Брайтуайт също се разписа с диагонален шут в наказателното поле.

Скандинавците играха по-добре през целия двубой, с изключение на първите 10-15 минути и напълно заслужено продължават към четвъртфиналите. В Уелс могат да бъдат крайно разочаровани от провеждането на тази среща, защото не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Каспер Шмайхел.

Дания се класира за първи път на четвъртфинал на Европейско първенство от 2004 г. "Червеният динамит" очаква победителя от сблъсъка между Нидерландия и Чехия.

Оценка 2.8 от 6 гласа.

• 1 подпиране

8 11 Отговор
    Съдията, който е немец, роден в Дания?!- добре подпираше своите сънародници. При втория гол имаше фаул за Уелс, първия и четвъртия гол- от засади. За капак изгони един британец. за нищо.