• участници-
  • 400-
  • олимпиада-
  • олимпийски игри

На Игрите в Рио де Жанейро 2016 Китай беше представен от 416 спортисти, които спечелиха 70 медала, от тях 26 златни

Бройката олимпийци на Китай намалява, вижте колко ще са в Токио - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Китай ще изпрати около 400 спортисти на летните олимпийски игри в Токио, съобщава агенция "Синхуа". В страната се надяват на титли в спортовете скокове на вода, тенис на маса, стрелба, спортна гимнастика и вдигане на тежести. Освен това китайските спортисти разчитат на медали в турнирите по бадминтон, таекуондо, ветроходство, гребане, карате, бокс за жени, волейбол за жени, плуване и лека атлетика.

Китай вече има 318 квоти в 30 дисциплини. Пълният списък на китайската делегация ще бъде обявен скоро.

На Игрите в Рио де Жанейро 2016 Китай беше представен от 416 спортисти, които спечелиха 70 медала, от тях 26 златни. Страната зае второ място в класирането по медали след отбора на САЩ, който завоюва 121 медала.