• сучич-
  • ааронсон

Австрийците спечелиха с 2:1 с гол в последната минута

РБ Залцбург удари Барселона в контрола - 1

РБ Залцбург спечели с 2:1 в контрола срещу Барселона, която се игра на „Ред Бул Арена“. Лука Сучич изведе австрийците напред, след което Мартин Брайтуайт изравни, а победата за Залцбург донесе Брендън Ааронсон.

Залцбург направи много сериозен пропуск в 24-ата минута. Жорди Алба допусна много голяма грешка, което позволи на Ноа Окафор да получи топката на отлична позиция в наказателното поле на Барселона. Нападателят бе длъжен да вкара, но вместо това изпрати топката над напречната греда в аут. Шест минути по-късно Окафор направи нов много сериозен пропуск пред вратата на Нето. Барселона можеше да поведе в 34-ата минута, когато пред Мемфис Депай се откри страхотна възможност, но ударът му не порази целта. Ноа Окафор отново можеше да се възползва от неточните действия на Барселона в защита в 39-ата минута, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Нето.

Залцбург поведе в резултата с 1:0 в 43-ата минута. Лука Сучич отправи удар от разстояние, топката рикошира във Френки де Йонг и влетя във вратата на Нето.

Пред Ноа Окафор се откри нова чудесна възможност да вкара в 48-ата минута, но ударът му отново не бе точен. Мартин Брайтуайт можеше да изравни резултата в 68-ата минута, но не успя да засече топката. Алекс Балде отправи много опасен удар от разстояние в 69-ата минута, но Филип Кон успя да спаси.

Барселона изравни резултата в 83-ата минута. Сержиньо Дест стреля, след което се получи изключително странен рикошет, топката първо се удари в Умар Соле, а след това в Мартин Брайтуайт и влетя във вратата на Залцбург.

Сержиньо Дест се намеси решаващо в 87-ата минута, когато изчисти топката пред голлинията след удар на Ааронсон. Залцбург отбеляза победното попадение в 90-ата минута. Амаду получи топката в наказателното поле и стреля, а топката срещна десния стълб на вратата на Нето. След това топката попадна в Ааронсон и я прати в опразнената врата.

В неделя Барселона играе срещу Ювентус за трофея „Жоан Гампер“.