• лудогорец-
  • славия-
  • 3:1-
  • efbet лига

Пиерос Сотириу откри резултата за "орлите" срещу "белите" в 18-ата минута, а Мануел Шоу удвои разградския превес в 29-ата минута

Лудогорец не допусна изненада срещу Славия. Разликата с ЦСКА е отново 4 точки - 1

Шампионът Лудогорец възстанови преднината си пред втория ЦСКА на четири точки, след като в 21-ия кръг от efbet Лига "орлите" сразиха с 3:1 Славия на своя "Хювефарма Арена". Срещата в Разград бе наситена освен с голове, а и с опасни ситуации пред двете врати, като столичния отбор опита да се надиграва с разградчани, но класата на домакините си оказа своята тежест в крайна сметка.

Пиерос Сотириу откри резултата за "орлите" в 18-ата минута, а Мануел Шоу удвои разградския превес в 29-ата минута. В 52-ата Радослав Кирилов намали пасива на "белите", но Пиерос Сотириу вкара трети гол в "бялата" врата след 66 минути игра.

По този начин хората на Анте Шимунджа продължават да бъдат на върха на 4 точки пред единствения сериозен преследвач ЦСКА, а Лудогорец е с 51 точки, докато „червените“ от София са с 47. Славия пък остана на седмото място с 28 точки, а в следващия кръг „белите“ имат столично дерби с Локомотив София, докато Лудогорец ще мери сили срещу Левски София.