• дербито на тракия

Берое води дълго време в резултата, но не издържа

Дербито на Тракия завърши без победител - 1
Снимка: beroe.bg

Берое и Ботев Пловдив завършиха при резултат 1:1 в един най-интересните сблъсъци от ХХI-ия кръг в efbet Лига. Попадението за заралии отбеляза Джонатан само две минути преди почивката, а Реба Рабей изравни за "канарчетата" в 84-ата. Срещата ще се запомни и със завръщането на Давиде Мариани в българското първенство. Швейцарският халф замени Омар Камара в средата на втората част.

С точката заралии се изравниха като актив с шестия Левски, но остават на седмата позиция заради по-лошата си голова разлика. "Канарчетата" пък дръпнаха с четири точки пред четвъртия Черно море и поне още един кръг ще бъдат в челната тройка.

Първата по-интересна ситуация дойде след изминаването на 10 минути игра Лебон и Камара пробваха късмета си последователно, но и в двата случая защитници на гостите блокираха техните изстрели. Старозагорци имаха претенции за игра с ръка, но те не бяха уважени. Три минути по-късно, след кратко разбъркване топката отиде у Лебон, който залъга противник в наказателното и стреля, но Ханкич бе на мястото си.

Малко след изминаването на половин час игра Емануел Току стреля, но право в центъра на вратата, където бе Ганев.

Две минути преди почивката Юсеин стреля от фал в стената, а в следващите секунди "канарчетата" не успяха да изнесат топката добре.

Камара се възползва от тази дезориентацията на пловдивчани след фала и центрира, а впоследствие няколко бранители се разминаха лековато с топката, която стигна до Тунгара, намерил непокрития Джонатан. Бразилецът от само няколко метра нямаше затруднения да вкара.

Началото на втората част бе доста мудно, като първата по-интересна ситуация дойде след изминаването на около 20 минути игра, когато Фал стреля, но прав в центъра на пазената от Ханкич врата. Три минути по-късно Мечев опита изстрел с левия крака, профучал покрай лявата греда на Ханкич.

Минута след удара на Фал, очакваната смяна стана факт. Давиде Мариани замени Омар Камара.

След добра комбинация на "канарчетата" Брахими "чукна" топката с пета и изведе Рабей сам срещу Ганев, а играчът на пловдивчани бе безпощаден и така оформи крайното 1:1.