Ювентус с успех срещу Сампдория (ВИДЕО)

• ювентус-
  • сампдория-
  • серия а-

Точни за „Старата госпожа“ бяха отбелязалият си автогол Мая Йошида (23') и Алваро Мората (34’ - дузпа, 88’)

Ювентус с успех срещу Сампдория (ВИДЕО) - 1

Отборът на Ювентус записа победа с 3:1 при гостуването си на Сампдория от 29-ия кръг на Серия "А". Точни за „Старата госпожа“ бяха отбелязалият си автогол Мая Йошида (23') и Алваро Мората (34’ - дузпа, 88’). За гостите се разписа резервата Абделхамид Сабири (84’), а малко преди неговото попадение Антонио Кандрева пропусна дузпа. Така „бианконерите“ постигнаха седми пореден успех срещу този съперник и трети само през този сезон.

Масимилиано Алегри направи само една промяна в своя състав след минималната победа с 1:0 над Специя. Звездата Душан Влахович получи почивка и стартира на пейката, като така Мойс Кийн си партнираше с Мората в атака. Данило пък излезе в своя мач номер 100 за клуба. Домакините бяха подредени в 4-3-1-2 с Фабио Куалярела и Франческо Капуто като нападатели.

В първите 20 минути двата тима наложиха спокойно темпо без нито една възможност за гол. В 22-ата Антонио Кандрева стреля отдалече, а Войчех Шчесни отрази удара му. Последва скоростна атака на гостите, при която Хуан Куадрадо пусна остър пас към Кийн, а в опита си да го пресече Йошида прати топката в собствената си мрежа. В 31-ата минута Стефано Сенси пробва шут по земя, който Шчесни успя да избие в корнер. Две минути по-късно Омар Коли фаулира Кийн в наказателното си поле и последва дузпа. Мората беше точен от бялата точка и удвои аванса на "бианконерите".

В 49-ата минута Йошида стреля с глава след центриране от корнер, но не намери целта. В 58-ата минута Кийн беше изведен от Мануел Локатели, но Владимиро Фалконе излезе и отрази изстрела на нападателя. В 65-ата минута Капуто пробва воле, което профуча покрай вратата. Четири минути по-късно Томазо Ауджело стреля и си спечели само корнер. В 73-ата минута Адриен Рабио игра с ръка в наказателното си поле, като този път "моряците" получиха дузпа. Шчесни обаче спаси удара на Кандрева от бялата точка с чудесната си реакция.

В 76-ата минута резервата Влахович се справи с Коли и нанесе шут в близкия ъгъл на вратата, но Фалконе изби топката. Домакините все пак стигнаха до гол, като това стана в 84-ата минута. Тогава резервата Абделхамид Сабири изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в гърба на Мората и влетя в мрежата на Шчесни. Малко след това Мортен Торсби пропусна да изравни. Вместо това в 88-ата минута Локатели центрира към Мората, който стреля от малък изстрел, а топката се отби в крака на Фалконе и влезе във вратата му.