• дузпи-
  • драма-
  • купа на българия
Берое грабна Купата след драма с дузпи - 1

Берое спечели купата на България, след като победи Левски след дузпи във финала, който се игра на Градския стадион в Ловеч. Редовното време завърши 3:3.

Старозагорци откриха резултата след четвърт час игра, когато Мартинс се възползва от груба грешка в отбраната на противника и бе безпощаден с глава. Левски изравни сравнително бързо, благодарение на чудесния индивидуален пробив на своя най-добър футболист Гари Родригес. Той спринтира по крилото и сложи топката на крака на Илиян Йорданов, който прати кълбото в мрежата.

"Сините" още се радваха на попадението си, когато Мартинс ги смълча с втория си гол в срещата, дошъл след грешка на Христо Йовов. Точно преди почивката Бижутера си изкара глупав червен картон.

Десетина минути преди края на редовното време безумна грешка на Ели даде възможност на Георги Андонов да накаже Пламен Илиев и нападателят не сбърка. Секунди по-късно обаче Гари Родригес записа втора асистенция, а Жоао Силва върна интригата.  Малко след това Силва върна жеста и асистира за гола с глава на Родригес, който буквално взриви "синята" част от стадиона.

В двете продължение не падна попадение, макар Силва да получи златна възможност в 120-тата минута. При дузпите  "сините" бяха отчайващо слаби и реализираха само едно от четирите си изпълнения. Елиаш бе точен в края за Берое.

Така старозагорци спечелиха втората Купа на България в историята си, докато за "сините" остана надеждата, че могат да спечелят титлата.