Меси дебютира с победен гол в последната минута за Интер Маями

• лионел меси-
  • крус асул

Ударът на Меси беше абсолютно неспасяем, а публиката изпадна във възторг, след като топката спря в мрежата

Меси дебютира с победен гол в последната минута за Интер Маями - 1

Лионел Меси изигра първия си мач за своя нов клуб Интер Маями и донесе победата срещу мексиканския Крус Асул. Аржентинската суперзвезда се разписа от пряк свободен удар в даденото от рефера продължение за успеха с 2:1. Ударът на Меси беше абсолютно неспасяем, а публиката изпадна във възторг, след като топката спря в мрежата.

Както се очакваше, бившият ас на Барселона и Пари Сен Жермен не попадна сред титулярите. Старши треньорът Херардо Мартино го пусна в игра малко след началото на второто полувреме, заедно със Серхио Бускетс, а знаменитости като Дейвид Бекъм, ЛеБрон Джеймс, Серина Уилямс и Ким Кардашиян аплодираха от трибуните появата на двете звезди.

Меси получи капитанската лента от ДеАндре Йедлин, познат в Европа от престоите си в Нюкасъл и Галатасарай. В този момент Интер Маями водеше с 1:0 след гол на финландеца Робърт Тейлър в 44-ата минута, но в средата на втората част гостите съумяха да изравнят чрез Уриел Антуна.