• англия

Французинът Франсоа Летексие ще ръководи последния мач от надпреварата

Обявиха реферите за финала на ЕВРО 2024 - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Французинът Франсоа Летексие ще ръководи финала на Евро 2024 между Испания и Англия. Големият сблъсък е в неделя от 22:00 часа на "Олимпиящадион" в Берлин.

38-годишният съдия е свирил три мача на турнира до момента- Испания - Грузия, Дания - Сърбия и Хърватия - Албания. Той беше и четвърти съдия на мача на откриването между Германия и Шотландия.

Помощници на Летексие ще са Сирил Мюние и Мехди Рахмуни. Четвърти рефер е полякък Шимон Марчиняк.

Жером Брисар от Франция ще бъде на ВАР. Той ще бъде подпомаган от Вили Делажо и Масимилиано Ирати от Италия. Томаш Листкевич от Полша е определен за резервен асистент съдия.