Аржентинската футболна асоциация подаде жалба за мача с Мароко

• олимпийските игри-

АФА настоява да се вземат мерки за гарантиране безопасността на участниците

Аржентинската футболна асоциация подаде жалба за мача с Мароко  - 1
Снимка: YouTube

Аржентинската футболна асоциация (АФА) изпрати жалба до дисциплинарната комисия на Международната федерация (ФИФА) след мача от първия кръг на груповата фаза на Олимпийските игри в Париж срещу Мароко, съобщиха от централата, предава БТА.

АФА настоява да се вземат мерки за гарантиране безопасността на участниците.

Срещата между двата тима беше прекъсната в 16-ата минута на добавеното време на втората част при резултат 2:2. След втория гол на Аржентина фенове на Мароко нахлуха на терена и замерваха с различни предмети аржентинските футболисти. Два часа по-късно мачът беше доигран пред празни трибуни, а вторият гол на аржентинците беше отменен заради засада. В крайна сметка Мароко победи с 2:1.

Националните отбори на Аржентина и Мароко играят в група B заедно с Ирак и Украйна.

Старши треньорът на олимпийския отбор на Аржентина Хавиер Масчерано нарече цирк инцидента с подновяването на двубоя.

"Това е най-големият цирк, който съм виждал в живота си", заяви наставникът.