Microsoft обяви успешното разработване и началото на тестване на два собствени нови продукта - централният процесор Azure Cobalt 100, както и Azure Maia 100 AI Accelerator. Компанията обясни защо са необходими и как се свързват със следващите версии на Windows.
Azure Maia 100 AI Accelerator е позициониран като ускорител с изкуствен интелект. Той е оптимизиран за работа с AI алгоритми и работа и обучение на генеративни невронни мрежи. Според Microsoft новият продукт ще се използва в услугата Copilot в бъдещите версии на Windows. Чипът е произведен по 5nm технологичен процес на TSMC и ще работи в специални стелажи с течно охлаждане. В момента се тества във връзка с модела GPT 3.5 Turbo AI.
Сървърният процесор Azure Cobalt 100 има 128 ядра ARM Neoverse N2 и 12-канален RAM контролер. Чипът е проектиран за „изчислителни натоварвания с общо предназначение“ в облака на Microsoft. В момента компанията тества Cobalt 100 като решение за работа с Microsoft Teams, а в бъдеще планират да го интегрират в услугите на Azure.
Microsoft твърди, че все още не е готова да публикува точните спецификации и резултатите от тестовете на патентования хардуер. Очаква се новите чипове да работят не само в рамките на компанията, а след известно време да бъдат пуснати в продажба - но само на корпоративния пазар.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 а дефектният уиндоус
Коментиран от #3
11:14 19.11.2023
2 Ко речи?
12:16 19.11.2023
3 Духът на времето
До коментар #1 от "а дефектният уиндоус":
Когато потребителят поумнее. От над 30 години слушам тея извинения от некадърници потребители. Как пък моите компютри никога не са имали проблеми, при условие, че потребителите ползват техните не повече от 15-20% в сравнение с мен.... Да не говорим, че ако си скапеш пък линукса, там хептен си я закъсал. Същата работа важи и за макОС.Андроид също си има своите бъгове, радвай се, че си ограничен от обстоятелствата в сравнение с компютър с Уиндоус, иначе и там щяхте да ревете колко се чупят. За жалост истината е, че повечето сте индианци пред компютър и би трябвало да ви ограничат правомощията, както при епъл. То затова и толкова биват хвалени от собствениците си, понеже не могат да бърникат толкова неандерталците. Дай им свободата като андроид и ще видиш същата работа.... При компютрите ще е пък веднага като Уиндоус, че и отгоре... Само фактът, че няма да работи на произволен хардуер и вече почва плюенето от потребителите...
12:16 19.11.2023
4 Знайко
За линукс- ползвам от 2 години на повече от 6 машини. Sparky, MXlinux, Garuda, Rosa, Peppermint- единствените проблеми са свързани с неработещи приложения след ъпдейтване. Обикновено проблема се решава след преинсталиране или при следващия ъпдейт с много малки изключения. Не е лесно да го скапеш, но е възможно ако си упорит. За по-сложни компютри с Nvidia графика или турбо мемори липсват драйвери и или не можеш да подкараш устройството или не работи както на Уиндоус.
За слаби машини -линукс , а за силните Уиндоус на единия дял и Линукс на другия.
Когато излизам на открито си стартирам линукса( като по-лека система), когато ще играя игри си стартирам уиндоуса.
14:50 19.11.2023
5 Серьожка Пишкарьов
15:32 19.11.2023
6 БгТопИдиот🇧🇬
А хардуер техен няма никога да си взема !
Боза от всекъде !
10:29 20.11.2023