Руският президент Владимир Путин отхвърли западните предупреждения, че Русия може да представлява заплаха за страните от НАТО или да предприеме атака срещу алианса. Той определи подобни твърдения като „нонсенс“, съобщават DPA и Yahoo News, цитирани от News.bg.
„Според мен това не е просто нонсенс - това е умишлена провокация“, заяви Путин пред представители на международни информационни агенции в кулоарите на Международния икономически форум в Санкт Петербург.
Руският държавен глава обвини западните правителства, че умишлено създават наратив за заплаха, който „в действителност изобщо не съществува“.
Според него целта е да се принуди населението на собствените им страни да харчи повече средства за отбрана. Той добави, че е изненадан, че някои хора в Европа вярват на тези предупреждения.
„Би било смешно, ако не беше толкова тъжно“, коментира Путин. „Всеки, който смята, че Русия може да атакува територия на НАТО, трябва да се запита: за какво?“
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Въш.кар.ис.тан
Коментиран от #18, #33
09:51 05.06.2026
2 Според мен
Коментиран от #14, #36
09:51 05.06.2026
3 Анджо
Коментиран от #20, #41
09:52 05.06.2026
4 Ганя Путинофила
Коментиран от #19
09:52 05.06.2026
5 Без име
Коментиран от #42, #43
09:53 05.06.2026
6 Интересно
09:54 05.06.2026
7 Маринов
09:56 05.06.2026
8 Сила
То верно луд ....
09:56 05.06.2026
9 Колко руски дрона
09:57 05.06.2026
10 Пут(к)ин
Коментиран от #13, #26
10:02 05.06.2026
11 Тъжен соросоид
---;---(
след 16.02.2022 година се натъжих
ЗДобре че на 24.03.2022 година поне Лисабон освободиха!
10:02 05.06.2026
12 пу$$кин
10:02 05.06.2026
13 Путлеристите все още си се надяват
До коментар #10 от "Пут(к)ин":
Пут(к)ин00ОТГОВОР
То ни беше смешно и преди да атакуваме Украйна, ама 4,5 години и над 1 млн. жертви от руска страна по-късно вече май не ни е много смешно...
10:03 05.06.2026
14 според всички
До коментар #2 от "Според мен":
маати иска групова атака10:03 05.06.2026
15 Май, май...
Коментиран от #37
10:07 05.06.2026
16 То не е само смешно
10:08 05.06.2026
17 Шопо
10:13 05.06.2026
18 От личен опит
До коментар #1 от "Въш.кар.ис.тан":
пазете нервите, времето е променливо, има магнитни бури, нарастват социопатията и параноите..10:14 05.06.2026
19 Кит или кот?
До коментар #4 от "Ганя Путинофила":
В крайна сметка ще се разпадне ли Русия или ще нападне?10:16 05.06.2026
20 Даваш ли даваш..
До коментар #3 от "Анджо":
Не случихме на Освободители.Трябва пак да се молим на султана да си прибере вересиите..
10:18 05.06.2026
21 Вие сте бунаци
Коментиран от #22
10:18 05.06.2026
22 Стига се заниумавахте
До коментар #21 от "Вие сте бунаци":
с глупави лъжи бе глупаци., С тях ви обират!10:24 05.06.2026
23 стоян георгиев
10:38 05.06.2026
24 Мирен гражданин
11:08 05.06.2026
25 абе то
Украйна нямаше да атакуват.
11:09 05.06.2026
26 Напомняне
До коментар #10 от "Пут(к)ин":
1 милион, ама в нечии фантазии. Според руски независими правозащитни организации и успоредно разследване на ВВС към днешна дата руските жертви във войната са документално потвърдени около 220 000.11:10 05.06.2026
27 Начо
11:19 05.06.2026
28 Глупости
11:19 05.06.2026
29 ка Путин БОКЛУК
Дмитрий Песков (говорител на Кремъл): На 20 февруари 2022 г., само дни преди началото на инвазията, той отхвърля всички обвинения: „Призоваваме към разум! Какъв би бил смисълът Русия да напада някого?!... Русия никога не е нападала никого в цялата си история“. Многократно преди това той уверява, че Русия няма агресивни планове и не заплашва никого.
Мария Захарова (говорител на външното министерство): През ноември 2021 г. тя отхвърля съобщенията в чужди медии за струпване на руски войски край украинската граница като фалшиви новини и пропаганда. В своите брифинги тя настоява, че Западът изкуствено съ3552здава напрежение.
Коментиран от #30
11:27 05.06.2026
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Бг граматика
11:36 05.06.2026
32 Есма
11:42 05.06.2026
33 Пиях е бил баща ти,
До коментар #1 от "Въш.кар.ис.тан":
когато те е заченал.Коментиран от #39
11:44 05.06.2026
34 ка Путин БОКЛУК
Януари 2022 г.: В интервю за руски радиостанции Лавров заявява: „Русия няма намерение да напада Украйна“ и допълва, че „Няма да има война, доколкото това зависи от Руската федерация, ние не искаме война“.
Декември 2021 г.: По време на посланическа кръгла маса той отхвърля западните предупреждения с думите, че Русия „не мисли за нищо друго освен за мирно уреждане“ и че Москва няма агресивни планове спрямо съседни държави.
11:48 05.06.2026
35 ка Путин БОКЛУК
Декември 2021 г.: На въпрос за евентуална война с Украйна Путин заявява: "Защо да воюваме с Украйна? Никой не иска това."
15 февруари 2022 г.: След среща с германския канцлер Олаф Шолц в Москва, той казва пред медиите: "Искаме ли война в Европа? Разбира се, че не." Той също така подчертава, че според Русия ученията на нейните сили са „чисто отбранителни“ и не представляват заплаха за никого.
11:52 05.06.2026
36 Русия се пише с главно Р
До коментар #2 от "Според мен":
Поне от българите, които освободи от турско робство и им създаде собствена държава - Сан-Стефанска България с излаз на две морета - Черно и Егейско море - и с територия покриваща земите на Българската екзархия, и българското население, над 170 хиляди кв. км, включваща и цялата територия на Македония (Западна Румелия).Русофобите разпокъсаха създадената от братска Русия Сан-Стефанска България на пет (5) части, на русофобския Берлински конгрес от юни-юли 1878г., където Англия, Франция, Австроунгария и Италия, с любезното съдействие на Германия, ревизираха създадената на 19.02.1878 г. (03.03.1878 г. нов стил от 1916 г.) Сан Стефанска България.
Така създаденото от русофобите васално на султана Княжество България беше само една от петте части на Обединената Сан-Стефанска България, която Русия създаде, но не можа да защити на Берлинския конгрес под заплахата от нова Кримска война срещу всичките европейски велики сили плюс Османската империя, чиято войска не беше разоръжена след Освобождението ни от турско робство.
11:57 05.06.2026
37 Наркозеленски бяга от Украйна
До коментар #15 от "Май, май...":
при всяка заплаха за юдео-хазарския си животец, а Путин обеща на израелския министър-председател Нафтали да не атакува Зеленски и да му пази животеца.Тоест, Путин, Зеленски, Нафтали (а сега Нетаняху + Тръмп + ЕС) играят футбол на една врата - вратата на враговете на Русия и на подчинените на юдео-ционистите в Израел.
12:05 05.06.2026
38 Кривоверен алкаш
12:36 05.06.2026
39 Твоят,твоят
До коментар #33 от "Пиях е бил баща ти,":
е допуснал ужасна грешка, че не те е залепил за пердето.12:39 05.06.2026
40 Хаха
12:51 05.06.2026
41 Лука
До коментар #3 от "Анджо":
Хи хи хиша им са стъжни на пиратите от "коалицията" на жеЛаещите
14:06 05.06.2026
42 хххх
До коментар #5 от "Без име":
В сравнение със САЩ ,русия нито продава оръжия ,нито петрол,камо ли пък втората икономика в света ЕС да плаща сметката.Четеш ли си глупостите.Ако има някой който плаща сметка това със сигурност е русия и путин14:13 05.06.2026
43 Роко
До коментар #5 от "Без име":
Приятелю Рассия продаваше (минало време) на Европа газ (по 1200-1300 долара) и нефт беше почти монополист на пазара държеше около 65% от пазара. Сега продава незначителни количества на Словакия и Унгария на в пъти по - ниски цени. Е реално погледнато Европа пак купува руски газ ма не от Рассия а от Китай. Китай купува от Рассия газ по 250 долара и го продава на Европа по 800-900 долара (доста по - ниска цена от преди) с една дума Китай прибира едни пари а Рассия се хваща за палците. Путин иска да строй Силата на Сибир 2, Си каза ОК но газта ще я купувам по 50 долара (за сега проекта се отлага Путин още не е готов да приеме цената на Си но скоро и това ще се промени). Междувременно другаря Си отново повиши цената на оптовлакното (необходимо за дронове) специално за руски клиенти (останалите включително и украинците плащат с 20% по ниски цени за същото оптовлакно). Кво да се прави докато някой иска движиха други правят пачки.14:35 05.06.2026