Лидерите на Русия, Франция, Великобритания и Германия заявиха, че трябва да се използва примирието в Сирия за работа по по-мащабен мирен процес, съобщи радио „Свободна Европа“.
Руският президент Владимир Путин, френският държавен глава Франсоа Оланд, британският премиер Дейвид Камерън и германският канцлер Ангела Меркел са провели конферентен разговор, на който е била обсъдена ситуацията в Сирия.
Лидерите са стигнали до извода, че мирното споразумение трябва да продължи, а освен това то е създало добра основа за намиране политическо решение за слагане край на конфликта.
Факти.бг припомня, че режимът на Башар Асад и опозиционните групи в страната си стиснаха ръцете, но примирието не включва терористичните групировки като „Ислямска държава“ и фронтът Ал Нусра.
След разговора Ангела Меркел добави, че с Камерън и Оланд са постигнали съгласие, че е необходима по-голяма защита на външните граници на ЕС.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ГУШ ГУШ
Коментиран от #2
20:54 04.03.2016
2 999
До коментар #1 от "ГУШ ГУШ":
А като гледам не изглеждат и загрижени за бедствието което сътвориха на Европа. Снимката я чета така: На теб дремели ти за Европа не и на мен ха ха ха.23:56 04.03.2016
3 686
16:49 05.03.2016