Групата на седемте индустриализирани държави (Г-7) осъди Русия за отвличането на ръководството на Запорожката атомна електроцентрала и призова за незабавно връщане на пълния контрол върху централата на Украйна, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Осъждаме многократното отвличане от страна на Русия на ръководители и служители на украинската АЕЦ "Запорожие", се казва в изявление на страните от Г-7. "Призоваваме Русия незабавно да върне пълния контрол върху електроцентралата на законния ѝ суверенен собственик - Украйна", се казва в него.
Руските сили контролират атомната електроцентрала, най-голямата в Европа, от първите дни на инвазията си в Украйна, започнала през февруари.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 САЩ са международен терорист
Коментиран от #12
05:31 23.10.2022
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 фрдес
Коментиран от #4
05:52 23.10.2022
4 Защо бре
До коментар #3 от "фрдес":
Никъде не ви канят другари..от всякъде вземате шутовете щото сте много умниОня Абезян в ОНН като го видят и си запушват носовете хората
06:29 23.10.2022
5 Да бе да
Нищо де те го обичат с "трудности "😁
Коментиран от #8
06:31 23.10.2022
6 Един
06:47 23.10.2022
7 Умов
06:56 23.10.2022
8 Глупости
До коментар #5 от "Да бе да":
Ще го ядът нато и сащ даже и лъжици са си приготвили06:57 23.10.2022
9 1111
07:17 23.10.2022
10 Бля,бля
07:31 23.10.2022
11 Мишел
07:32 23.10.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Геша
07:52 23.10.2022
14 Урюрвкос
08:57 23.10.2022
15 Вирус
09:58 23.10.2022
16 Вирус
10:02 23.10.2022
17 ЕВРОНЮЗ
13:12 23.10.2022