Евентуален ядрен взрив, който подстрекателите от режима в Киев може да предизвикат, би засегнал и Съединените щати, които отричат Вашингтон или Украйна да имат нещо общо с "мръсна бомба". За това предупреди председателят на комисията по външни работи на Държавната дума Леонид Слуцки, цитиран от ТАСС.
"Вашингтон продължава да твърди, че неговите украински марионетки уж нямат нищо общо с бомбата. Говорителят на Държавния департамент на САЩ Нед Прайс отхвърли изявленията на Русия и прехвърли отговорността по любимия начин на своя отдел. Ако украинските подстрекатели взривят ядрено устройство, последиците от него по един или друг начин ще засегнат САЩ и целия свят", написа Слуцки в "Телеграм".
Депутатът посочи, че Русия е предупредила международната общност за възможна катастрофа и "полага всички възможни усилия да я предотврати".
В този случай опитите да се намерят извинения, да се отмине темата и да се прехвърли вината, поставят Запада наравно с ядрените терористи в Киев, подчерта Слуцки.
Генерал-лейтенант Игор Кирилов, началник на войските за радиационна, химическа и биологическа защита на руските въоръжени сили, заяви на брифинг вчера, че Министерството на отбраната е привело своите сили и средства в готовност за действие "в ситуация на радиоактивно замърсяване" заради информацията за заговор на Киев за използване на "мръсна бомба".
Руският външен министър Сергей Лавров пък посочи, че Москва ще повдигне въпроса за подготовката на Киев за провокация с "мръсна бомба" на международни форуми, включително пред ООН.
В неделя руският министър на отбраната Сергей Шойгу проведе телефонни разговори с френския министър на отбраната Себастиан Лекорно, турския министър на отбраната Хулуси Акар и британския министър на отбраната Бен Уолъс, по време на които "изрази загриженост" относно предполагаемото възможно използване на така наречената "мръсна бомба" от страна на Украйна.
Освен това Шойгу проведе два телефонни разговора и с шефа на Пентагона Лойд Остин в петък и неделя.
Пентагонът обаче разпространи съвместно изявление на външните министерства на Обединеното кралство, САЩ и Франция, в което се казва, че тези страни не смятат за оправдани руските предупреждения за възможното използване на т. нар. "мръсна бомба" от Киев.
Източник: ТАСС
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Дани Митов
Коментиран от #34
14:31 25.10.2022
2 Анти-маймуна
Индивидуалистите се отличават с индивидуално мислене - основно с обслужване на физиологичните си нужди(ядене, преглъщане, смилане на храната, бърсане, преместване на телесната маса и подмиване). Т.е. дейности, които им отговарят напълно на интелектуалното равнище.
Лукашенко и "Путин" са представители на тази група. И цялата политическа класа в България, която се убива да слугува на глобалистите. И това късогледство не се дължи на национализъм, а на хоризонта на възприятие, който е около 3-4 метра.
Затова има глобалисти, които не гледат като българи 3-4 метра около тях. И затова управляват тези, на които хоризонта им е 3-4 метра за избягване на препятствия.
Коментиран от #4
14:32 25.10.2022
3 Запознат
14:32 25.10.2022
4 Анти-маймуна
До коментар #2 от "Анти-маймуна":
Това трябва да си го разпечатате и да го четете докато го осмислите и разберете. Защо България с това население няма друг избор, освен да е с ротшилдовите глобалисти.14:34 25.10.2022
5 Теле
14:34 25.10.2022
6 Авиатор
14:34 25.10.2022
7 за по-сугурно
14:35 25.10.2022
8 Тая
14:35 25.10.2022
9 Теле
14:36 25.10.2022
10 354375576
14:36 25.10.2022
11 Любен Каравелов
14:37 25.10.2022
12 БОЛШЕВИК
14:39 25.10.2022
13 Разум
Коментиран от #15, #30
14:39 25.10.2022
14 Хайде пак
14:40 25.10.2022
15 Ако го нямаше Путлер
До коментар #13 от "Разум":
….нямаше да има война!Коментиран от #18
14:41 25.10.2022
16 Кирето
14:48 25.10.2022
17 Шопо
Цар Бомба (на руски: Царь-бомба) е названието на руска водородна бомба, най-мощното ядрено оръжие, което е създавано и взривявано някога по време на ядрени изпитания.
Коментиран от #21, #23, #32
14:52 25.10.2022
18 Аватар
До коментар #15 от "Ако го нямаше Путлер":
Ако в Русия нямаше ресурси нямаше да има война.Коментиран от #25, #35
14:53 25.10.2022
19 деменция
14:55 25.10.2022
20 Нострадамус от Злокучене
Коментиран от #22
14:56 25.10.2022
21 БОЛШЕВИК
До коментар #17 от "Шопо":
Сега вече и Великия Ким разполага с водородна (термо ядрена) бомба и може би тя сега е по-мощна от тогавашната руска Цар бомба!14:56 25.10.2022
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Ъхъ
До коментар #17 от "Шопо":
Ами Белгород с Посейдон защо го забравяш!Коментиран от #38
15:02 25.10.2022
24 Теле
15:02 25.10.2022
25 Какво…
До коментар #18 от "Аватар":
….какво липсва на САЩ? Петрол? Газ? Посочи едно нещо. Единствените ресурси на Просия са самогона, бояршчика и алкохолиците!15:12 25.10.2022
26 Соц хумор
Коментиран от #27
15:13 25.10.2022
27 Соц хумор
До коментар #26 от "Соц хумор":
в цокала, не в цикъла.15:14 25.10.2022
28 Познавач
15:19 25.10.2022
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Лаврентий Берия
До коментар #13 от "Разум":
Разум нямаш, но имаш VPN. Щото не вярвам 18 надрусани русофила да са влетели да те подкрепят. Така че Тр/ол-фермата в действие!Коментиран от #41
15:23 25.10.2022
31 РУСКИ ПСИХАРИ
15:57 25.10.2022
32 Цар Ку Ку
До коментар #17 от "Шопо":
Цар бомба, поредните руски фантазии, които мислят за реалност, като Сърмата с чип от пералня :)))))15:59 25.10.2022
33 Макс
16:17 25.10.2022
34 Керът
До коментар #1 от "Дани Митов":
Ти отдавна си изгърмян, ама за Козлодуй не се притеснявай, хора с товето айкю там няма, опасността от взрив е почти нулева... :)16:58 25.10.2022
35 Керът
До коментар #18 от "Аватар":
Ама глупостта за ресурс ли я броите, др0гарю???Коментиран от #40
16:59 25.10.2022
36 Живко
17:01 25.10.2022
37 Чернобаевка
17:08 25.10.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Хмхмхмхмхм
08 октомври 2022 21:00 новини.бг ....Става дума за държавите от т. нар. Ядрен клуб - САЩ, Великобритания, Франция, Русия, Китай, които официално имат атомни бомби. И Индия, Пакистан, Израел, Северна Корея, също разполагат с подобни оръжия, но неофициално. Според доктрините, ако в някоя от тях започне подготовка за изстрелване на ядрена бойна глава, никой от лидерите няма да чака тя да излети. Ще бъде нанесен превантивен удар от няколко, а може би и от всички ядрени страни едновременно. Защото това е основата на идеята за взаимно сдържане. А ако бъде нанесен ядрен удар по неядрена страна - всичките останали са длъжни да направят демонстративен отговор по агресора. Това е прието така, за да се парира рискът диктатори да се стремят към ядрено оръжие... Кажи бе, руССнако- кажи си- ТОВА Е ВЯРНО- ДА ИЛИ ДА;0
17:56 25.10.2022
40 Гост
До коментар #35 от "Керът":
Няма значение с колко различни ника пишеш-тъп0тията ти прозира на всякъде.18:01 25.10.2022
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Много ясно
16:29 26.10.2022