Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че в районите на Херсонска област, освободени от руската окупация, са открити стотици руски военни престъпления:
"Разследващите вече са документирали повече от 400 руски военни престъпления, открити са тела както на цивилни, така и на военни. В Херсонска област руската армия е оставила след себе си същата жестокост, както и в други региони на страната ни, където е успяла да нахлуе. Ние ще намерим и ще изправим пред съда всеки убиец. Без никакво съмнение", заяви Зеленски в традиционното си нощно видеообръщение.
Той допълни, че в 226 населени места се работи по "стабилизацията и възстановяването на закона", след края на руската окупация. Това засяга повече от 100 000 жители. Продължават и арестите на руски войници и наемници.
Зеленски съобщи още, че сраженията в Донецка област в Източна Украйна са толкова интензивни, колкото и през последните дни, като руските атаки не са спирали.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ГРАД КОЗЛОДУЙ
Коментиран от #28
05:21 14.11.2022
2 ДОСТ
Коментиран от #25
05:22 14.11.2022
3 Бегай бе
Коментиран от #17
05:38 14.11.2022
4 украинче,ранобудно
Коментиран от #6, #9, #11, #18
05:55 14.11.2022
5 артишок
05:59 14.11.2022
6 ФакЪт
До коментар #4 от "украинче,ранобудно":
Херсон е Руски, ама не им трябва, затова го напуснаха позорно!06:00 14.11.2022
7 Ццц
06:01 14.11.2022
8 Дрън-дрън
Всичко е пропаганда за съжаление.
06:16 14.11.2022
9 Хаха
До коментар #4 от "украинче,ранобудно":
Хахахахахахахаххахахахаха06:19 14.11.2022
10 "Втора армия в Света"
06:19 14.11.2022
11 "Втора армия в Света"
До коментар #4 от "украинче,ранобудно":
Тоя референдум, както видяхме няма никаква тежест! Тия бюлетини ставаха само да се избършеш отзад!Коментиран от #14
06:23 14.11.2022
12 НОРМАЛНО Е
06:32 14.11.2022
13 Йосков
янките, това и ще получи.
06:46 14.11.2022
14 За "втората армия....."
До коментар #11 от ""Втора армия в Света"":
Не коментирай нещо което не разбираш! Референдумът е спечелен от
руснаците защото. са повече. За твое
сведение, дори в Киев много не
знаят така нареченият украински език! Този език е като македонския.
Смесица от полски, руски и някакви
местни наречия.
Коментиран от #16
06:53 14.11.2022
15 МОГУЧАЯ БЕГУЧАЯ
06:54 14.11.2022
16 РЕФЕРЕНДУМ
До коментар #14 от "За "втората армия....."":
Под дулото на автомата....типично по путински06:55 14.11.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 ХЕРСОН Е ТОЛКОВА РУСКИ
До коментар #4 от "украинче,ранобудно":
Колкото аз съм ПУТИНИСТ.....07:05 14.11.2022
19 Украйна е фашистка държава
Коментиран от #21, #22, #23, #33
07:07 14.11.2022
20 МАЛЕЙЙЙЙЙЙ
07:07 14.11.2022
21 АЙДЕ ДЕ
До коментар #19 от "Украйна е фашистка държава":
Че кво търси Путин в Украйна след 2014.....преди това всичко си беше нормално....07:11 14.11.2022
22 .....
До коментар #19 от "Украйна е фашистка държава":
Самия факт, че повтаряш като мегафон руските опорки ясно показва, какво наистина знаеш. Вината на господарите ти се чете и в постовете ти.Коментиран от #32
07:12 14.11.2022
23 Литва, Латвия,Естония
До коментар #19 от "Украйна е фашистка държава":
Мразят руснаците...ама там Путин не пипа...що ли ????Коментиран от #26, #30
07:12 14.11.2022
24 Събеседник
07:16 14.11.2022
25 а диригента на филхармонията
До коментар #2 от "ДОСТ":
в Херсон, кой, и защо, го ,уби???????????????????????????????????????????????????07:21 14.11.2022
26 ....
До коментар #23 от "Литва, Латвия,Естония":
Даже събориха окупационните руски паметници, но Дебелата матрьошка - пиянде, само каза, че това било "вандализъм". :))) Нещо няма много мерак да "освобождава" да не стане от играчка - плачка.07:22 14.11.2022
27 Бай Благой
07:25 14.11.2022
28 Донбас
До коментар #1 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
Решението е Град Козлодуй в Донбас.07:31 14.11.2022
29 Потребител
07:38 14.11.2022
30 НАТО ГИ ПАЗИ
До коментар #23 от "Литва, Латвия,Естония":
Путин не пипа там....07:56 14.11.2022
31 Рико
Коментиран от #34
08:04 14.11.2022
32 Шуаз
До коментар #22 от ".....":
Г-н всезнаещ, ти правиш същото по цел ден, но си се огледал в другите.08:44 14.11.2022
33 Асен
До коментар #19 от "Украйна е фашистка държава":
Не, колега,не Украйна,а Русия е фашистка държава!Путин използва същите опорки,както Хитлер навремето...но проблемът е,че има много хора, които да вярват и на двамата...да, много жалко!
Не е много трудно да се разбере,че Путин е луд и опасен
08:45 14.11.2022
34 Хехе
До коментар #31 от "Рико":
Донецк е по-точното място, опресни си паметта с 8 годиин назад.09:03 14.11.2022
35 Гай Турий
Защо днес политико-историческата гилдия не си опресни мозъците, какво се случи в Киев и Източна руска окраина през последните 8 години, какво стана в УССР след 1990 г., какво направи кукурузеният Никитка през 1954 г. (?!) и т.н. назад във времената, които са първопричините за т.н. руска агресия??! Айде стига гьобелсова пропаганда. Русия беше доведена до това решение от световните сатани-агресори жидоянките от Уолстрийт и англосаксите от Сити. Това е акт на самозащита н РФ.
Коментиран от #36
09:15 14.11.2022
36 Асен
До коментар #35 от "Гай Турий":
Кой си ти,че да казваш,че някой трябва да ни "пере мозъците" ве, путинофил??То твоят е достатъчно промит от руската пропаганда,няма смисъл да те обиждам повече!
Без да омаловажавам значението на Руско-турската война, но явно не знаеш и истинската причина за започването й?!
Ще ми сравнява Руско-турската война от 1877-78 в войната в Украйна от 2022 г...колко невеж трябва да си??
Коментиран от #37
09:31 14.11.2022
37 Гай Турий
До коментар #36 от "Асен":
Ти пък кой си, Асанчо, колко си веж?! Свали си капаците, американофил!Не съм путинофил и е жалко, че путягата поведе Русия на това нейно защитно действие. Той има безброй гафове, които започнаха да лъщят особено от 2014 г. насам.
Изобщо събитията имат своето много далечно обяснение, но ти, Асанчо, си нямаш хал-хабер от това.
09:52 14.11.2022
38 питащ
15:57 14.11.2022
39 нормален
23:17 14.11.2022