В Херсон вчера пристигна първият влак от Киев след освобождаването на южния украински град, който бе окупиран от Русия в продължение на осем месеца, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Железопътната композиция се движеше под мотото "Към победата". В седемте вагона, изрисувани в светли цветове, пътуваха общо 200 души.
Стотици хора с украински национални знамена посрещнаха възторжено влака на гарата в Херсон, който се намира на около 550 километра от Киев.
Железопътната връзка между украинската столица и южния град бе прекъсната веднага след началото на руската инвазия на 24 февруари. На 3 март Херсон стана първият и засега единствен областен център, превзет от Русия в Украйна. Миналата седмица руската армия бе принудена да се изтегли от западния бряг на река Днепър в Херсонска област. Украинските войски влязоха в Херсон на 11 ноември.
В Украйна влаковете са бавни, но като цяло се движат по разписание и са надеждни въпреки войната, отбелязва ДПА. Според агенцията функциониращите железопътни връзки са една от силите, крепящи единството на нападнатата страна.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #13
05:54 20.11.2022
2 „Първите пътници“
05:57 20.11.2022
3 Сменям си ник-а
Коментиран от #7
05:58 20.11.2022
4 Последния Софиянец
Коментиран от #9
06:07 20.11.2022
5 Котка ученият
06:19 20.11.2022
6 Мммммм
А има и една друга Русия – Московската. Това е Русия от гората, монголска, дива и зверска. Тази Русия направи свой национален идеал кървавата деспотия и дивата жестокост. Тази московска Русия от най-стари временна е била, е и ще бъде пълно отрицание на всичко европейско и е ожесточен враг на Европа!”
Алексей Толстой
Коментиран от #8
06:23 20.11.2022
7 БСП МИЛИАРДЕРИТЕ
До коментар #3 от "Сменям си ник-а":
А кой ще ни пълни хотелите през зимата ?????Коментиран от #10
07:10 20.11.2022
8 нищо лично но
До коментар #6 от "Мммммм":
Има една Русия и всичко друго е интерпретации или с други думи измислици . Знаете ли кога Русия е имала котираща се в цял свят рубла ? Едва ли някой ще познае ! Веднага след Великата октомврийска социалистическа революция или по точно след 1920 до към 1930 , т.е в този период не е било нужно на руснаците да плащат в злато .07:20 20.11.2022
9 ханс кристиан Ахдерсен
До коментар #4 от "Последния Софиянец":
Колега много добре ти се поучава ! Страх ме от конкуренцията ти !Коментиран от #15
07:22 20.11.2022
10 Сменям си ник-а
До коментар #7 от "БСП МИЛИАРДЕРИТЕ":
Да не би да си собственик на хотел?Примерно хората които останаха без дом от наводненията.
07:35 20.11.2022
11 Станко
07:49 20.11.2022
12 ТАКА ДЕ
07:58 20.11.2022
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 Мим
08:31 20.11.2022
15 ханс кристиан Ахдерсен
До коментар #9 от "ханс кристиан Ахдерсен":
Не съм ти колега, ма!08:39 20.11.2022
16 пенко
15:00 20.11.2022
17 Вярно е
15:02 20.11.2022