Украинските въоръжени сили вчера са нанесли 12 удара по Запорожката АЕЦ, което се случва за първи път от септември насам, каза Ренат Карчаа, съветник на генералния директор на концерна "Росенергоатом", цитиран от ТАСС, предаде БТА.
"Между 17:15 и 17:41 ч. бяха нанесени 12 удара по Запорожката АЕЦ, като става дума за периметъра на самата централа, а не за промишлената зона и други прилежащи към централата райони", заяви Карчаа в ефира на телевизионния канал "Русия-24".
Той отбеляза, че шест снаряда са попаднали в басейна, който е част от системата за охлаждане на атомната електроцентрала, два – в периметъра на хранилището за сухи ядрени отпадъци и още три снаряда са попаднали в близост до един от контролно-пропускателните пунктове. "Въздействието беше наистина огромно", казва Карчаа. "Самата централа не е била атакувана от края на септември", допълни той.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ЗАЕЦ
07:17 20.11.2022
2 Иван
Коментиран от #3, #5
07:19 20.11.2022
3 Прав си,адаш!
До коментар #2 от "Иван":
Само в Бесарабския фронт и Зелето е Истината!Коментиран от #28
07:22 20.11.2022
4 Българин
Коментиран от #7, #11, #40
07:23 20.11.2022
5 Теле
До коментар #2 от "Иван":
Напиши си ника на укренски07:23 20.11.2022
6 за доктор Слабоумов
07:26 20.11.2022
7 криворазбрана трето поло ва дегенерация
До коментар #4 от "Българин":
Не скоро ще ви връщаме в Белене и грешката няма повече да се повтори .Коментиран от #8, #9
07:28 20.11.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Само за тези си действия, Украйна трябва
Коментиран от #25
07:35 20.11.2022
11 А ти ще
До коментар #4 от "Българин":
тичаш пищейки пред тях, с газеник да им осветявяш пътя. Ще призоваваш госпудя си ариман да те спасява.07:37 20.11.2022
12 РЕАЛИСТ
07:38 20.11.2022
13 Сорос/БилГей
До коментар #9 от "Българин":
Хан тъй, дядовата! Покажи на сички да видят как са грижа за тебе, да та раня. Нека сичкити разберат!07:41 20.11.2022
14 тишумир шушумиг
Коментиран от #16
07:42 20.11.2022
15 Урюрвкос
07:43 20.11.2022
16 Мноо си мъдър!
До коментар #14 от "тишумир шушумиг":
А после кото се довлече до тебе радиоактивният облак какви ще ги меляш? Мислиш, че ще те подмине и ти ще зяпаш по телевизията сеир?Коментиран от #24
07:46 20.11.2022
17 АВС
07:51 20.11.2022
18 Където има орки...
07:55 20.11.2022
19 Украйна трябва да измете ушанките
Коментиран от #22, #30
07:57 20.11.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 007
08:30 20.11.2022
22 Укрите са
До коментар #19 от "Украйна трябва да измете ушанките":
руските маклайци. Нима не го знаеш, или тролиш на козяшка надница? Измислена нация.08:33 20.11.2022
23 информиран
Жалко, че това неистово желание на Зеленски да разпали ядрена авария показва и безслилието на МААЕ, както и това на кукловодите му. Мисля, че тази мижитурка се подиграва на всички.
Коментиран от #37
08:37 20.11.2022
24 ще те отворя
До коментар #16 от "Мноо си мъдър!":
и навлека като защитен костюм 😄😄😄😄.понимаеш плять08:40 20.11.2022
25 гойда орки!
До коментар #10 от "Само за тези си действия, Украйна трябва":
вам PEACE ДЕЦ 😄08:42 20.11.2022
26 мммда
Мало0мието на урките няма какво да го коментирам, ако гръмне територията на цяла източна и части от централна европа, ще бъде засегната. Помагайте още на тия ъкрофашаги.
09:04 20.11.2022
27 Гост
09:15 20.11.2022
28 Гост
До коментар #3 от "Прав си,адаш!":
И в Маша Помагаша.09:17 20.11.2022
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 ами
До коментар #19 от "Украйна трябва да измете ушанките":
да като взриви атомната централа таман ще измете и европа дето й помага да победи на всяка цена и до последния украинец и тогава ще настане траен мирКоментиран от #31
09:25 20.11.2022
31 мммда
До коментар #30 от "ами":
Moже би имаш право, само където за съжаление северна България,ще бъде стабилно засегната.09:41 20.11.2022
32 Западни ценности
09:54 20.11.2022
33 Путин чака зимата
10:19 20.11.2022
34 Да да
10:24 20.11.2022
35 Ана
10:27 20.11.2022
36 Реалност
10:31 20.11.2022
37 Преминаващ оттук
До коментар #23 от "информиран":
Ще се наиграе Европа, няма да е късно този момент. Това е целта на краварите и техните подлоги от Украйна. Чернобил и необитаемата територия около нея се помни.11:02 20.11.2022
38 мдаааа
Коментиран от #39
12:40 20.11.2022
39 Ако
До коментар #38 от "мдаааа":
зеленски е руснак или нашето кире, мноо си прав!12:46 20.11.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.