Руските войски са унищожили или повредили над 800 културни обекта в Украйна. Това заяви министърът на културата и информационната политика на Украйна Александър Ткаченко в ефира на телевизионния канал FREEDOM.
"В момента работим активно, по-специално с ЮНЕСКО, за укрепване на тези обекти с наближаването на зимата, за получаване по-специално на генератори. За нас сега е важно да изкараме зимата, за да са топли музеите, да има ток, за да може културният живот в страната да продължи", каза Ткаченко.
В същото време той каза, че днешната война е борба на украинците за правото на съществуване на собствена култура.
"Тази война е срещу самата ни идентичност, срещу нашия народ. Виждаме не само в Буча, но и в много други освободени райони на Харковска и Херсонска области, как украинци са убивани само заради правото им да бъдат украинци", каза той.
Припомняме, че ден по-рано, ръководителят на украинската президентска канцелария Андрий Ермак заяви, че Украйна не вижда края на войната и през пролетта на 2023 г.

На 100 милиарда долара се оценяват щетите, нанесени на инфраструктурата на Украйна от февруари насам. Това заяви на 18 ноември украинският министър на финансите Сергей Марченко.
По негови думи е доста трудно да се изчисли пълния размер на пораженията, тъй като инфраструктурата е атакувана ежедневно.
Относно засегнатата енергийна инфраструктура, президентът на Украйна Володимир Зеленски във видеообръщение от 17 ноември заяви, че повече от 10 милиона жители на Украйна остават без ток.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
21:51 21.11.2022
2 стига глупости бе оля
21:51 21.11.2022
3 Татарина
21:53 21.11.2022
4 САМО ТАКА
21:54 21.11.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Професора
21:57 21.11.2022
7 Голем смех
Коментиран от #10, #31
21:57 21.11.2022
8 Мирото
Един пиян и долен народ в изостанала държавица!
21:58 21.11.2022
9 Някой
21:58 21.11.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Патриотът
22:02 21.11.2022
13 Zком
22:03 21.11.2022
14 Госあ
Коментиран от #28
22:03 21.11.2022
15 Хахахаха
22:07 21.11.2022
16 Хихохаха
22:10 21.11.2022
17 Шогун
22:12 21.11.2022
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Възрожденец
По зле са и от ИДИЛ руските фашисти !
22:26 21.11.2022
20 Станко
22:48 21.11.2022
21 Верно ли
22:57 21.11.2022
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 КАК?! КАКВИ
Коментиран от #26
23:04 21.11.2022
24 ПУ.РУ.ФИЛИ=
23:15 21.11.2022
25 Адолф
23:22 21.11.2022
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 007
23:30 21.11.2022
28 Мдааа...
До коментар #14 от "Госあ":
Абсолютно прав си че са на на Русия, само че на Киевска Рус а не на Московска Рус която е създадена по-късно от Киевски благородници заселили се в пустоща около днешна Москва навремето.23:35 21.11.2022
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Вирус
00:04 22.11.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 СЛАВА РОССИИ ! СЛАВА СССР !
04:30 22.11.2022
36 МАЛКО ВИ Е , ВРЪЩА ВИ СЕ СЕГА.
.ЯК БОЙ ДО ПЪЛНА КАПИТУЛАЦИЯ.
05:18 22.11.2022
37 ами
08:57 22.11.2022
38 Верно
09:54 22.11.2022
39 един от многото
10:02 22.11.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.