Тема: Украйна

Зеленски: Най-горещо е край Донецк

22 Май, 2025 05:28, обновена 22 Май, 2025 05:34 2 989 30

  • зеленски-
  • умеров-
  • украйна-
  • война-
  • фронт

Украинският президент коментира доклад от министъра на отбраната за ситуацията на фронта

Зеленски: Най-горещо е край Донецк - 1
Снимка: БГНЕС

Украинският президент определи участъка от фронта, минаващ през контролираната от Киев част от Донецка област като "най-горещия" за Въоръжените сили на Украйна, подчертавайки района на Покровск.

„Имаме дълъг доклад от министъра на отбраната на Украйна Умеров и военните командири относно ситуацията на фронта. Най-нажежена е ситуацията в района на Донецк, особено в посока Покровск“, се казва в съобщение в неговия канал в Telegram.

Ден преди това о.р. генерал-лейтенант Игор Романенко, бивш заместник-началник на украинския генерален щаб, съобщи за тежкото положение на украинските въоръжени сили в няколко района на фронта. Той открои Новопавловското направление към Днепропетровска област, Лиманското направление в контролираната от Киев територия на ДНР, както и фронта в Сумска и Харковска области.

По-късно депутатът от Върховната рада Дмитро Разумков заяви, че за украинските въоръжени сили ще бъде все по-трудно да удържат фронта с всеки изминал месец, поради което е необходимо да се прекрати военният конфликт тази година.


Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 23 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Военен

    2 50 Отговор
    На война няма как да бъде спокойно... Ясно е, че трябва да се унищожават повече окупатори.

    Коментиран от #5, #18

  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 да питам

    1 37 Отговор

    До коментар #4 от "голям смях":

    Излезнал , друг път ... Запарчи се у тоа бункер .. После - у руззия немало розови .. меченца ..
  • 7 шопо..

    50 2 Отговор
    Зеленио шебек направо е в колапс и се чуди коя област в бандерско да защити по напред..кремля вече е в днiпровская и в сумская област и кремля яко напредва-никакво примирие,може от комико да докачат и някое парче с редкоземни от тези области..
  • 8 Въпрос

    34 3 Отговор
    Защо лъжете , Шмърко вече е пред Москва ?
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Предложение

    32 1 Отговор
    Заглавието да се чете така: На укрите най-вътре им е край Донецк...

    Коментиран от #27

  • 11 Хмм

    16 2 Отговор
    война, всеки ден загиват хора, а военните дебелеят
  • 12 Ццц

    28 1 Отговор
    На единия от снимката не можеш му свали дрешката от лой, а на другия от кир. Така ще ги и погребеме със зелените им дрешки. Догодина ще са им останали само носовете, че са като циментирани от субстанции.
  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Механик

    30 1 Отговор
    Слушайте какво ви говори Разумков! Не случайно има таква фамиля, човекът.
    Колкото до о.р. генерал-лейтенант Игор Романенко, то той не ви каза точно така. Той ви каза, че фронта се цепи като прани гащи и че руснаците ви зануляват много успешно. Също така той в прав текст ви каза, че ситуацията вече е неконтролируема.
    Предишния папа ви каза да дигате белия байрак, а Тръмп допълни, че не държите карти.

    Коментиран от #28

  • 15 Трол

    3 0 Отговор
    Най-горещо е край чичо Дончо и диджея.
  • 16 Факти

    14 1 Отговор
    Зеленски: Най-горещо е край Донецк, май ще хвърлям кърпата !
  • 17 Тиква

    17 1 Отговор
    Бой до последен бандероФашаг.
  • 18 Е16

    18 2 Отговор

    До коментар #3 от "Военен":

    Различни са гледните точки кой е окупатор. Ако тормозиш рускоезично население и го караш да "мови", то ти си окупатор. Според теб сърбите не са ли окупирали северозападната част от Македония и с кръв и мъчения са накарали българите да твърдят, че са някакъв нов измислен народ?
  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 Древен

    15 1 Отговор
    Ммм... НЕ...
    Ни пузна Зеля...
    Днепропетровск вече навлизат руски войски...
    Там не са стъпвали дори и в 2014...
  • 21 Зеленская

    15 1 Отговор
    В имението ни в Лондон в момента е дори хладно и се налага да пускаме парното, но като цяло е неприятно, затова с чартъра отиваме в имението на Сейшелите, там нито е горещо, нито е хладно.
    Кристалните тюркоазени води са приятно топли, пясъкът е разкошен, носят ми на плажа коктейли и виждам колко хубав е живота, горда съм, че съм краинка и най-вече с президента и неговата грижа за краинците.

    Коментиран от #29

  • 22 АРЕСТОВИЧ

    11 1 Отговор
    СЛУШАЙТЕ АРЕСТОВИЧ БЕ
  • 23 дядо поп

    9 1 Отговор
    Затова ли си по тениска?
  • 24 МалоМуж

    10 1 Отговор
    Офффф пак ни бият.....
  • 25 Хаха

    13 1 Отговор
    Няма, няма! Всичко е наред! План за победа и до последния окураинец!
  • 26 От страни

    7 1 Отговор
    Що го нема Буданов на снимката или Сибига за да подпишем снимката "тримата глупаци".
  • 27 От страни

    11 1 Отговор

    До коментар #10 от "Предложение":

    На тия отсекъде им е най горещо. Щото русняците им го бутат във всичките налични дупки. Подбрали са гт навсякъде.
  • 28 От страни

    6 1 Отговор

    До коментар #14 от "Механик":

    Тия са седнали да играят с Путин на preference с карти за Черен Петър.
  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 604

    6 1 Отговор
    Скоро ще е жега и в Днипо...
Новини по държави: