При руски атаки в различни фронтови райони в Източна Украйна бяха убити вчера най-малко петима души, заявиха украинските власти, цитирани от Ройтерс и БТА.
Украинският областен управител на Донецка област Вадим Филашкин заяви, че един човек е бил убит и двама са били ранени в град Краматорск.
Филашкин каза също, че още двама души са били убити и трима са били ранени в населеното място Илинивка.
Прокуратурата в Харковска област заяви, че две жени са били убити в село, намиращо се на юг от град Купянск, който от месеци е подложен на сериозни руски атаки.
Миналия месец кметът на Купянск каза, че градът е разрушен на 90%.
Поставените от Русия власти заявиха, че украински удари са оставили без ток контролирани от руските сили части на Украйна в Запорожка и Херсонска област, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Съобщава се, че спирането на тока не се е отразило неблагоприятно на Запорожката атомна електроцентрала, която е най-голямата ядрена електроцентрала в Европа и която бе превзета от Русия в седмиците след нахлуването на руските сили в Украйна през февруари 2022 година.
Поставените от Русия лидери на Запорожка и Херсонска област казаха, че украинските нападения са наложили въвеждането на извънредни мерки и задействането на резервни енергийни мощности на ключови обекти.
Поставеният от Русия губернатор на Запорожка област Евгений Балицки написа в комуникационното приложение "Телеграм", че токът е спрял във всички контролирани от Русия части на Запорожка област.
"В резултат на обстрел от страна на украинските въоръжени сили високоволтова инсталация бе повредена в северозападната част на Запорожка област", написа Балицки.
Поставеният от Русия губернатор на Херсонска област Владимир Салдо каза, че отломки от паднали дронове са повредили две подстанции, което е оставило без ток повече от сто хиляди души в 150 населени места в контролираните от Русия части на Херсонска област.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Психиатър
04:11 03.06.2025
2 пешо
04:49 03.06.2025
3 зеленоеугленски
05:25 03.06.2025
4 Те така....
Коментиран от #7
06:13 03.06.2025
5 Поп Богомил
06:30 03.06.2025
6 Някой
Хайде стига сте хленчили - Украйна я чакат много тъмни времена. Особено след терористичните актове от 1 юни. Много има да патят.
06:34 03.06.2025
7 дедо..
До коментар #4 от "Те така....":
Масква настоява за три дневно примирие.та сирскио да си прибере ухаещите бандери,за да могат семействата им да ги погребат и получат компенсаций за тяхното батисване,а и спъват кремля да напредне още по бърже на фронта..06:36 03.06.2025