Инженерите на Opel вече работят усилено по петото поколение на Corsa, съобщава британското сп. Autocar. Следващото издание на субкомпактния хечбек влиза в производство през 2014 г., ще получи изцяло нова гама от двигатели и ще тежи под 1 000 кг.
В основата на автомобила ще залегне платформата Gamma II, използвана от General Motors за Chevrolet Aveo и кросоувъра Opel Mokka. Това според британците означава, че новата Corsa ще бъде малко по-голяма от сегашната. Теглото й обаче ще намалее с поне 50 кг.
Под предния капак ще се монтират три- и четирицилиндирови двигатели от семейството SGE с обем от 1.0 до 1.4 литра, както и 1.6-литров дизел. Именно модификацията с най-малкия турбомотор ще тежи под тон.
Сегашната петстепенна механична трансмисия ще отстъпи място на нова скоростна кутия с шест предавки. Opel разработва седемстепенен робот с два съединителя, но все още не се знае дали ще намери място в оборудването на новата Corsa. За сметка на това отсега е ясно, че система за автоматично гасене и стартиране на двигателя в задръстване ще се предлага дори за базовите комплектации.
Дизайнерите от Рюселсхайм смятат да се възползват от успеха на Astra и много мотиви от нейната външност ще намерят място в оформлението на Corsa - особено от тривратата версия GTC. Opel планира да продава по половин милион бройки от новия модел годишно.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.