Отидете към основна версия

1 279 0

Пътищата са сухи и проходими

  • пътища
Архив

Пътищата от републиканската пътна мрежа са проходими. Пътните настилки в страната и на автомагистралите „Люлин”, „Тракия”, „Хемус” и „Марица” са сухи, съобщиха за Факти.бг от Агенция „Пътна инфраструктура”. За изграждане на пътен възел на автомагистрала „Тракия” е въведена временна организация на движението при изхода за Стара Загора.

Опасност от падащи камъни има в Искърското и Кресненското дефилета, главен път Е-79 в района на село Боснек, в Прохода на републиката и Троян - Кърнаре, в местността Боаза на пътя София - Варна, по пътя София -Самоков и Мездра - Ботевград.

Все още са затворени проходите Твърдица – Елена, Етрополе – Златица и Дюлински за товарни автомобили.

Поради ремонт на пътното платно, до 30 октомври е затворен участъкът от село Варвара до гара Костандово, като обходните маршрути са Белово – Юндола – Велинград и Пазарджик – Пещера – Батак – Ракитово – Гара Костандово – Велинград.

Въведени и са следните ограничения - забранено е преминаването на моторни превозни средства с обща маса над 10 тона през проходите Шипка, Вратник, Петрохан и по пътя Слънчев бряг – Бургас и Костенец - Самоков, а над 20 тона - през Айтоски проход.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини