С временни прекъсвания на много места ще има превалявания от дъжд. Привечер и през нощта срещу четвъртък от югозапад валежите ще се усилят и в Югозападна България ще има по-значителни количества. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Минималните температури ще са между 4° и 9°, максималните в Северна България - между 5° и 10°, в югоизточните райони до 16°, съобщават от НИМХ към БАН.
Атмосферното налягане ще се понижава и ще е по-ниско от средното за ноември.
В планините ще е облачно, по билата - често мъгливо. Ще превалява дъжд, над 2000 метра – сняг. Ще духа умерен, по билата - силен вятър от югозапад. Максималната температура на 1200 м около 9°, на 2000 м около 3°.
Над Черноморието ще е предимно облачно с превалявания от дъжд. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са от 12° до 16°, температурата на морската вода 13°-15°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.