• фернандиньо-
  • силва

Гражданите водеха с 2:0 срещу Бърнли, но гостите измъкнаха равенството

Снимка: БТА/XINHUA
Манчестър Сити се изложи много здраво срещу новака Бърнли и изпусна два гола аванс на свой терен, за да врътне реми 2:2 в среща от 19-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Етихад". И макар Йоветич да е възстановен и да попадна в групата на домакините, Мануел Пелегрини реши отново да заложи на Милнър като централен нападател и на Насри, Силва и Навас зад него.

Силва откри в 23-ата минута, а Фернандиньо удвои аванса на домакините в 33-ата минута, като асистенциите за попаденията отново бяха дело на полузащитници - Навас и Насри последователно.

За гостите попадение вкара Бойд в 47-ата минута, а в 81-ата минута Барнс попари здраво домакините и им отне победата.

След този мач Сити е с 43 точки на второто място в класирането, като тимът е на три точки от лидера Челси, който се препъна срещу Саутхямптън. Ако Сити бе спечелил мача, тогава щеше да е само на точка от лондончани. С това равенство отборът прекъсна впечатляващата си серия от 9 поредни победи във всички турнири.