• снимки

България спечели десет медала в Азербайджан

Снимки: БТА/ AP/ XINHUA

Първите в историята Европейски игри, провели се в Баку, бяха закрити със зрелищна церемония.

България завърши на 27-о място в крайното класиране по медали. Спортистите ни спечелиха общо 10 медала в Азербайджан – един златен,четири сребърни и пет бронзови.

Габриела и Стефани Стоеви (бадминтон) донесоха единствените златни медали за България от игрите.

Категоричен победител по медали бе Русия с общо 164, а на второ място остана Азербайджан с 56 медала. Великобритания, Германия и Франция заеха следващите позиции в класирането по държави.

Президентът на България Росен Плевнелиев се срещна с част от спортистите ни в Баку. По време на официалното си посещение в Азербайджан той присъства на финала във волейболния турнир между България и Германия (1:3).