• серия "а"-
  • бергамо-
  • херман денис
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

В мач от 31-ия кръг на калчото Интер загуби у дома от Аталанта с 3:4 и се отдалечи на 8 точки от зона Шампионска лига. Зрителите на „Джузепе Меаца“ станаха свидетели на зрелищен мач, в който головете валяха като из ведро.

„Нерадзурите“ откриха резултата в края на първото полувреме чрез Томазо Роки. В началото на втората част Бонавентура изравни след грешка в защитата на Интер. В ответната атака Алварес отново даде преднина на „синьо-черните“, а четири минути след това вкара и второто си попадение в мача.

Въпреки изоставането, гостите от „Бергамо“ не се отказаха и само за 12 минути отбелязаха три безответни гола, оформяйки и крайното 3:4. И трите попадения бяха дело на звездата на Аталанта Херман Денис, който вече има в актива си 15 гола през сезона.

След тази загуба „нерадзурите“ се отдалечиха на осем точки от третия Милан. „Росонерите“ пък бяха сериозно ощетени от главния съдия Талиавенто, който отсъди две спорни дузпи в полза на Фиорентина в мач от 31-ия кръг. Срещата завърши при резултат 2:2.

Ювентус и Наполи очаквано победиха като домакини съответно Пескара с 2:1 и Дженоа с 2:0.

Лидер е отборът от Торино с 71 точки, следван от Наполи с 62 и Милан с 58. В следващия кръг „росонерите“ приемат неаполитанците у дома.