Отидете към основна версия

2 965 0

Заловиха „мозъка“ на световното черно тото

  • черно тото-
  • тан сеет енг-
  • роналд ноубъл-
  • заловен

Рон Ноубъл не разкри самоличността на тартора, но се предполага, че става въпрос за Тан Сеет Енг

Генералният секретар на Интерпол Роналд Ноубъл поздрави сингапурските власти, които са заловили „мозъка“ на най-голямата и агресивна организация за черно тото в света, съобщи „Ройтерс“.

Рон Ноубъл не разкри самоличността на тартора, но се предполага, че става въпрос за Тан Сеет Енг. Италианската прокуратура обвини Тан в създаването на мрежа за уреждане на срещи по целия свят. Италианската полиция вече е издала заповед за ареста му.

Тан е бил един от 14-те арестувани, от които 12 мъже и две жени, за участие в манипулиране  резултатите от различни футболни срещи от цял свят.

„Уверен съм,че сингапурските власти са арестували „мозъка“ и лидера на най-известния синдикат за манипулиране на резултати в света", заяви Ноубъл.

„Това е значим успех, защото синдикатът е смятан за най-големия и най-агресивния в света, с връзки на всеки континент. Някои смятаха, че той е недосегаем", добави още той пред журналисти в Сингапур.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини