• адебайор-
  • тотнъм-
  • евертън

Успехът донесе Адебайор

Тотнъм победи с 1:0 Евертън на „Уайт Харт Лейн” и записа важни три точки в битката за Топ 4. Герой за Тотнъм отново стана Емануел Адебайор, който вкара единственото попадение в мача и донесе трите точки на отбора си. Тогоанецът прави отлични срещи за лондончани след треньорската смяна и определено е главен виновник за това Тотнъм да е само на три точки от Ливърпул и заветното четвърто място.

"Карамелите" от своя страна изиграха много добро първото полувреме и общо взето контролираха срещата до почивката, но тогава направиха доста пропуски в атака, а през втората част "шпорите" се разиграха и заслужено си взеха победата.

Така Тотнъм се изкачи на петото място в класирането, докато Евертън слезе с една позиция по-надолу и вече е шести. С този успех лондончани сложиха край на лошата си серия, след като в последните два шампионатни мача записаха загуба от Манчестър Сити с 1:5 и равенство 1:1, при гостуването на Хъл Сити.