• тотнъм-
  • дерби-
  • росицки

Артилеристите победиха с минималното 1:0

С ранен гол на Томаш Росицки Арсенал измъкна много ценна победа с 1:0 като гост на Тотнъм в мач от 30-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Уайт Харт Лейн". Чехът откри резултата още във 2-та минута на мача след като започна контраатака и накрая я завърши със страхотен диагонален удар.

През първото полувреме Арсенал имаше няколко чудесни възможности да вкара втори гол, но Алекс Окслейд-Чембърлейн направи няколко сериозни пропуска.

След почивката Тотнъм натисна, но отправи един куп центрирания. Единствената голова възможност се откри пред Насер Чадли, но той стреля в защитник от упор.

Така практически се повтори развоя от първия мач през есента, когато Тотнъм доминираше, но загуби с 0:1.

След победата Арсенал се изравни по точки с Ливърпул на второто място, докато Тотнъм практически загуби шансове за Топ 4, тъй като вече изостава на 9 точки, а има и мач повече.