Отидете към основна версия

3 296 8

Разстреляха адвокат в центъра на Атина

  • адвокат-
  • гърция-
  • убийство-
  • михалис зафиропулос-
  • кантора-
  • атина

Кантора в гръцката столица беше окървавена

Снимка: Shutterstock

Известен адвокат беше убит в кантората си в гръцката столица Атина, съобщи „Екатимерини“, позовавайки се на информация на властите.

Двама въоръжени са нахлули в кантората на 52-годишния юрист Михалис Зафиропулос и са го убили. Служител в офиса му е бил заключен в друга стая.

Известният гръцки адвокат е бил застрелян в главата и гърдите. Премиерът Алексис Ципрас призова службите да разберат кой е отговорен за разстрела.

Зафиропулос се е занимавал с криминални съдебни дела. Той е син на бившия депутат от партията „Нова демокрация“ Нондас Зафиропулос, припомнят гръцките медии.

„Отвратен съм от това студенокръвно убийство. Той беше добър адвокат“, написа в социалните мрежи Кириакос Мицотакис, който в момента оглавява „Нова демокрация“.

Управляващите и опозицията в гръцкия парламент остро осъдиха убийството и призоваха за разкриването му. Полицията води разследване по случая.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: