Трите партии от гръцката правителствена коалиция се споразумяха помежду си "по основните точки" от новите мерки за строги ограничения на разходите, изисквани от тройката кредитори на страната, съобщи гръцкият финансов министър Янис Стурнарас. Той направи това изказване след реща с лидерите на трите партии - дясната Нова демокрация, социалистическата ПАСОК и умерената левица. Това стана ден след протестите, в които се включиха над 50 000 души, противопоставящи се на плана.
Споразумяхме се по основните точки от мерките за бюджетни икономии на обща стойност над 11,5 милиарда евро за 2013 и 2014 г.", съобщи Стурнарас.
Правителството сега планира "да постигне споразумение с тройката, ЕС, ЕЦБ и МВФ, чиито представители се очаква да пристигнат в Атина в неделя, след което и с европейските си партньори.