Отидете към основна версия

1 201 0

КНДР иска да преговаря със САЩ

  • северна корея-
  • сащ-
  • преговори-
  • ядрено оръжие
Снимка ЕПА/БГНЕС

След месеци на заплахи за ядрена война, Северна Корея направи обратен завой и изненадващо предложи преговори на най-големия си враг САЩ, съобщава АП.

Поканата на Комисията по национална отбрана на КНДР, водена от лидера Ким Чен Ун, обаче идва с уговорки: Без предпоставки и без изисквания Пхенян да се откаже от ценните си ядрените активи, освен ако Вашингтон е готов да направи същото.

САЩ отговори с думите, че е отворен за преговори - но само ако Северна Корея покаже, че ще се съобрази с резолюциите на Съвета за сигурност.

"Както стана ясно, нашето желание е да има надеждни преговори със Северна Корея, но тези преговори трябва да включват  спазването на резолюциите на Съвета за сигурност на ООН, и в крайна сметка да доведат до премахването на ядреното оръжие", заяви  говорителката на Съвета за национална сигурност на САЩ Кейтлин Хейдън. "Ние ще съдим Северна Корея по действията й, а не по думи й и с нетърпение очакваме да видим стъпки, които показват, че Пхенян е готов да се придържа към своите ангажименти и задължения."

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: