1 Август, 2011 09:00 5 251 0

16-годишният Били Илиев изненада феновете си с трето място в клас 1000 сс Superstock в Долна Митрополия

16-годишният Били Илиев се превърна в изненадата на третия кръг от републиканския шампионат по мотоциклетизъм на писта, който се състоя днес в Долна Митрополия.

Пилотът на "МСК Диана Рейсинг" се класира на трето място в клас "Superstock" 1000, изпреварвайки в последния завой четвъртия Велислав Марков (ZedMoto).

Победата при 1000 сс мотоциклети очаквано взе Мартин Чой (PBRacing Team), а втори, на 12.828 секунди от него, се нареди Калин Кулев (ZedMoto).

Състезателният ден при пистовите мотоциклети започна с клас „Скутери”, където на подиума се качиха пилотът на „Пан Рейсинг” Иво Михайлов, Милен Георгиев („ZedMoto”) и Пламен Христов (“Христови Рейсинг Тийм”).

След това кръгът продължи с надпреварата в клас SP Junior, при която въпреки, че стартираха само четирима пилоти, се получи интересно шоу. Състезателката на „Рейсинг тийм Плевен” Жулиета Ленкова потегли от пол-позишън и се движеше на около половин обиколка пред съотборника си Николай Александров. Три обиколки след старта обаче проблем с мотоциклета я изпрати в бокса и състезанието за нея приключи.

Така Александров спечели първото място при най-малките мотоциклети и си подари прекрасен подарък за 14-тия рожден ден. Среброто отиде при Мария-Луиза Раева (МК „Боляри”, В. Търново), а бронзът остана за Таня Иванова („Gint Рейсинг Тийм”, Пловдив).

В клас 600 Supersport златото грабна състезателят на ZedMoto Бойко Божинов. Денислав Тодоров (“Ивис Рейсинг Тийм”) направи най-доброто си класиране в този клас, финиширайки втори и остави на повече от 20 секунди след себе си Емил Андреев (“Камикадзе”, Плевен).

Финалът на републиканския шампионат по мотоциклетизъм на писта е на 14-ти август отново в Плевен.