19 Януари, 2012 09:46 1 105 1

50 млн. американци с психически заболявания

  • американци-
  • психично болни

Един на всеки петима пълнолетни в САЩ или близо 50 милиона души са страдали от психически заболявания през изминалата година, показва доклад на Администрацията по превенция на злоупотреба с медикаменти и ментално здраве (SAMHSA).

Изследването установило, че жените е по-вероятно да страдат от психическо заболяване от мъжете - 23% спрямо 16,8%, а процентът на психическите заболявания при хората на възраст между 18 и 25 години е два пъти по-висок от този при хората на 50 и повече години, съобщава БГНЕС като се позовава на агенция Ройтерс.

Изследването показва още, че 5% от пълнолетните американци или 11,4 милиона души, са страдали от сериозно психическо заболяване през изминалата година, което сериозно се е отразило на живота им.

8,7 милиона пълнолетни американци сериозно са обмисляли самоубийство през миналата година, 2,5 милиона души са правели планове за самоубийство, а 1,1 милиона души са направили опит да отнемат живота си.

Страдащите от психически заболявания американци е три пъти по-вероятно да развият зависимост от наркотици или да получат разстройство, предизвикано от злоупотреба с наркотици. 1,9 милиона американски тийнейджъри са преживели сериозна депресия през миналата година. Тя се определя като най-малко две седмици, в които човек е изпаднал в депресивно състояние или е загубил интерес. Тийнейджърите, преживели депресия, е два пъти по-вероятно да прибегнат към наркотици от връстниците си, които не са преминали през подобно преживяване.

Изследването е направено сред 67 500 души на възраст 12 и повече години в САЩ.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 соти

    0 0 Отговор
    скоро всичките ще превьртят-нека им!!!!!!