Гиганската статуя на Меси в Колката беше премахната

1 Юни, 2026 21:44 2 560 6

  • лионел меси-
  • статуя-
  • колката-
  • демонтаж-
  • безопасност-
  • футбол-
  • индия-
  • монумент-
  • новини

Това е станало след сигнали за нестабилност

Гиганската статуя на Меси в Колката беше премахната - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

20-метровата статуя на Лионел Меси, която се извисяваше гордо в сърцето на Колката, вече е история – поне временно. След като през последните седмици местните жители и гости на града забелязаха, че монументът се клати опасно при силен вятър, властите взеха решение да демонтират внушителната конструкция.

След множество сигнали и официални оплаквания, подадени на 25 май, експерти от отдела за обществени работи извършиха щателна инспекция на статуята. Резултатите бяха категорични – конструкцията, изградена от фибростъкло и желязо, е компрометирана и представлява риск за сигурността на минувачите и трафика в района.

В опит да предотвратят инциденти, служителите първоначално укрепиха статуята с масивни въжета и издигнаха барикади около нея. Въпреки тези усилия, опасността не бе отстранена и днес, под зоркия поглед на десетки любопитни граждани, монументът бе внимателно свален и преместен на безопасно място

Към момента не е ясно кога и къде ще бъде издигната отново внушителната фигура на аржентинската футболна икона. Паметникът бе поставен през декември миналата година, по време на посещението на Меси в Индия, и бързо се превърна в една от най-големите атракции на Колката.


Поставете оценка:
Оценка 4 от 4 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Дзак

    2 1 Отговор
    Има прилика!
  • 2 Боливуд

    0 0 Отговор
    И Биг Бен се вижда по едно време от другата страна :D
  • 3 Читател

    3 3 Отговор
    Направи ли са му статуя за това че фалира Барселона.Гениий като футболист като човек пълна нула.Злобен надменен и много алчен
  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Баба Гошка

    3 0 Отговор
    Що за кичч. Че и наблегнали на пакета му. Човехут е ауттист ретаррд. Празноглавв Ритнитопковец - героят на новото време. Следващият път 50 метрова статуя му изтапанете. Какъв пример давате на децата - да спрат да си ползват ръцете и да ритатт топки. Огромен прогрес
  • 6 И после

    1 0 Отговор
    Банкет с торта направили ли са!? И ако кой ли е изял топката?