Карлович бори Томич за трофея в Богота

• иво карлович-
  • томич-
  • богота

211-сантиметровият хърватин наниза 22 аса на полуфинала за осмата си победа в осем мача в турнира

Карлович бори Томич за трофея в Богота - 1
Снимка: БТА/AP

ШАмпионът от миналата година Иво Карлович (Хърватия) се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в колумбийската столица Богота с награден фонд 727 000 долара.

Поставеният под номер 2 Карлович надделя над четвъртия в схемата Радек Щепанек (Чехия) с 6:4, 3:6, 6:4 след 103 минути игра.

211-сантиметровият хърватин наниза 22 аса за осмата си победа в осем мача в турнира. Карлович и Щепанек, които са двама от тримата играчи в топ 100 на световната ранглиста, родени през 70-е години на миналия век, направиха вълнуващ и интересен мач. Чехът загуби първата част, но след това взе 17 от първите 21 точки във втория сет, поведе с 3:0 и запази аванса си, за да изравни резултата. Късен пробив в третата част все пак донесе успеха на 35-годишния Карлович.

Хърватинът, който е 29-и в света в момента, ще търси шеста титла в кариерата си срещу участващия с "уайлд кард" Бърнард Томич (Австралия). Бившият номер 27 в класацията на АТП Томич пласира 21 аса и надделя в драматичен двубой над осмия поставен Виктор Естрея Бургос (Доминиканска република) със 7:6(2), 6:7(5), 7:6(5) след 2:47 часа игра.

21-годишният австралиец падна до 124-ото място в световната ранглиста, след като през януари претърпя двойна операция на хълбока. 33-годишният Естрея Бургос, 92-и в света, изигра най-силния турнир в кариерата си и за първи път достигна до полуфинал на ниво АТП.