Българският тим не успя да вкара гол в Кишинев и отпадна от турнира Лига Европа

Пореден провал за ЦСКА в Европа! Зимбру елиминира „армейците” - 1
Снимка: БТА

ЦСКА записа поредна срамна страница в историята си. Близо две години след позорното отпадане от словенския Мура „червените” не успяха да елиминират молдовския Зимбру в Лига Европа.

„Армейците” завършиха наравно 0:0 в среща реванш от втория предварителен кръг на надпреварата и след 1:1 от първия сблъсък в София отпадат заради по-малко голове на чужд терен.

ЦСКА можеше да открие резултата в 29-ата минута, когато Тони Силва напредна към наказателното на домакините. Ударът му обаче бе избит от вратаря на Зимбру, а при добавката Иван Стоянов  не успя да реализира.

В 58-ата минута „червените” получиха прекрасна възможност да открият резултата, но удар на Йоаким мина над вратата на молдовците.

Три минути преди края на редовното време ЦСКА остана с човек по-малко. Еденилсон Бергонси получи директен червен картон за удар без топка. До края „армейците” не успяха да вкарат така ценния гол и се сбогуваха с турнира Лига Европа.

Играчите на ЦСКА показаха много слаб контрол при владението на топката, пълна неспособност да организират както постепенни атаки, така и бързи контраатаки. Българският вицешампион остава без победа в европейските клубни турнири вече близо четири години.

„Ние сме отбор на 15 дни, не можем да изпреварваме събитията. Зимбру е отбор, който се гради от няколко години. Трябва възможно най-бързо да забравим този мач и участието в Европа”, заяви след двубоя треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов.

Стартовите състави на двата тима:

Зимбру: 12.Русу, 3.Бургиу, 4.Ерхан, 21.Павлючек, 26.Времеа, 90.Жардан, 11.Дедов, 18.Климович, 77.Чептине, 25.Амани, 31.Гросу

ЦСКА: 33.Якуб Дивиш, 19.Апостол Попов, 3.Александър Тунчев, 6.Пламен Крачунов, 21.Венцислав Василев, 8.Борис Галчев, 22.Еденилсон Бергонси, 7.Тони Силва, 73.Иван Стоянов, 28.Маркиньос, 9.Мартин Камбуров.