• голов трилър

Локомотив София победи у дома Славия, докато Марек изненада Черно море

Ботев и Литекс си поделиха точките след голов трилър - 1
Снимка: БТА

Ботев (Пловдив) и Литекс завършиха наравно 3:3 в среща от четвъртия кръг на българското първенство. Двубоят в Коматево бе изключително интересен, а домакините изиграха последния си мач без публика заради наложеното наказание от БФС.

„Канарчетата” поведоха още във втората минута, когато Иван Цветков се възползва от груба грешка в отбраната на гостите и даде преднина на тима си. Ботев удвои резултата в 26-ата минута, в която Лъчезар Балтанов вкара красив гол. Литекс обаче отговори три минути по-късно – Джордан намали след удар с глава. „Оранжевите” стигнаха до равенството в 44-ата минута, а точен бе Страхил Попов.

Възпитаниците на Красимир Балъков стигнаха до пълен отбра в заключителните секунди на първото полувреме, когато Асприля вкара след асистенция на Ваюши. Ботев все пак изравни резултата през втората част – в 67-ата минута влезлият като резерва Гамаков вкара гол и донесе точката на тима си. Пловдивчани спечелиха осмата си точка от началото на сезона, докато Литекс има четири.

В друга среща от кръга Локомотив (София) победи Славия с 1:0 у дома. Единственият гол в столичното дерби падна в края на първото полувреме, когато Иво Иванов отбеляза за „железничарите”.

Във Варна пък новакът в „А” група Марек изненада местния Черно море и победи с 1:0. Голът бе дело на Димитър Петков.