Дъжд от греди и победа за Ювентус на старта на Серия А

• серия а

Италианските шампиони победиха Киево с 0:1

Дъжд от греди и победа за Ювентус на старта на Серия А - 1
Снимка: БТА/AP

Шампионатът на Италия започна с победа на шампионите от Ювентус с 1:0 над Киево.

Ювентус доминираше през целия мач, но в крайна сметка спечели гостуването си във Верона след автогол на Кристиано Бираги.

Още в 30-та секунда на срещата Карлос Тевес бе изведен сам в наказателното поле на домакините, но ударът му мина покрай вратата. В 6-та минута  Мартин Касарес успя да засече с глава добро центриране от корнер. Вратарят на Киево Франческо Барди изби топката право в тялото на бранителя Бираги, който неволно си отбеляза автогол за 0:1. В последствие двата отбора си размениха по един опасен удар от далеч на Макси Лопес и Клаудио Маркизио. В 16-та минута пък Артуро Видал удари гредата на Барди. В 35-та минута Юве организира добро нападение, но Барди спаси силен шут на Кигнсли Коман. В 42-та минута Тевес засече добро центриране отдясно, но ударът му се отрази в гредата. Малко по-късно Алегри удари трета греда за Ювентус след добър изстрел с глава.

Шампионите доминираха и през второто полувреме. В 62-та минута Коман отправи опасен удар с глава, минал над вратата на Киево. В 70-та минута Йоренте стреля опасно с глава, но Барди изби в корнер. След изпълнението на корнера Касарес направи фрапантен пропуск на няколко метра пред вратата. В 77-та минута Киево отвърна с опасна контра-атака, която остави Макси Лопес сам срещу вратаря. Джанлуиджи Буфон обаче не трепна и отрази неговия удар. Последваха пропуски на Тевес, но Ювентус задържа преднината си без проблеми и стартира сезона в Серия А с 3 точки при официалния дебют на своя нов треньор Масимилиано Алегри.