• барселона

Испанците Робредо и Алмагро също взеха мачовете си

Нишикори сгази Габашвили в Барселона - 1
Снимка: БТА/AP

Настоящият носител на трофея Кей Нишикори безпроблемно се класира за третия кръг на турнира в Барселона.

Световният №5 победи руснака Теймураз Габашвили с 6:3, 6:4 за 69 минути. Следващият съперник на японеца ще бъде определен в двубоя между португалеца Жоао Соуза и №15 в схемата Сантяго Хиралдо (Колумбия).

Поставеният под номер 9 Томи Робредо също се поздрави с победата тази вечер. Шампионът от 2004 година надигра Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:3, 6:2.

Финалистът от 2013 година Никлас Алмагро също продължава напред в надпреварата, елиминирайки италианеца Паоло Лоренци след само три гейма игра. Алмагро водеше в резултата с 3:0, когато Лоренци се отказа.