19 Май, 2015 18:00 1 932 0

Валентин Йорданов и Евгения Раданова са новото творение на "Алчни за спорт"

  • спорт-
  • алчни-
  • графити-
  • валентин йорданов-
  • евгения раданова-
  • софия

Сдружението увековечава успехите на българския спорт с графити в столицата

Валентин Йорданов и Евгения Раданова са новото творение на "Алчни за спорт" - 1
Снимка: bul-wrestling.com

Ликът на олимпийския, 7-кратен световен и 7 пъти европейски шампион по борба Валентин Йорданов бе изрисуван с графити, заедно с този на Евгения Раданова, най-добрата ни състезателка в шорттрека.

Творенията бяха открити вчера от ръководителя на проекта „Алчни за спорт” Борис Чакъров и се намират колоните под моста на кръстовището на Околовръстен път и Симеоновско шосе в София. Младежкото сдружение вече изобрази Йордан Йовчев и Стефка Костадинова под моста на влюбените, в близост до НДК в столицата. 

Нестандартната идея на проекта е начин да се изразят български родни символи на спортна мотивация и възхищение. Разкрасяването на колоните, чрез изрисуването им със спрейове, има за цел да повиши нивото на спортната култура, родолюбието и не на последно място – да донесе естетическа наслада на гражданите, преминаващи покрай това място.

Инициативата е начин да се достигне лесно до младите и да им повлияе мотивиращо за стремеж към доказване и успехи както в спорта, така и в живота, а от своя страна графити изкуството е подходящо средство за масово достигане до младите.


 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА