Баку 2015: Калина Стефанова спечели сребро в самбото

• сребро

На финала българката загуби от Яна Костенко

Баку 2015: Калина Стефанова спечели сребро в самбото - 1
Снимка: Български олимпийски комитет

Калина Стефанова загуби финала в категория до 60 килограма на турнира по самбо за жени на Европейските игри в Баку.

Българката остана със среброто, след като Яна Костенко от Русия я победи с 4:0 точки.

В категория до 52 кг Магдалена Върбанова завоюва бронзов медал. Шампионка стана Ана Харитонова от Русия, а сребърният медал бе спечелен от Назакат Халилова (Азербайджан).

Ваня Иванова загуби срещата си за бронзовия медал в категория до 64 килограма. При мъжете Мартин Иванов загуби от Каха Мамулашвили от Грузия в спор за бронзовите медали – в категория до 74 кг.

Същевременно Стойка Петрова отпадна на четвъртфиналите на турнира по бокс. В категория до 51 кг тя отстъпи пред олимпийската шампионка Никола Адамс (Великобритания) с 0:2 съдийски гласа.