• четвъртфинали-
  • плейофи
България среща Германия в битка към полуфиналите - 1
Снимка: cev.lu

Отборът на Германия ще е съперник на България на 1/4-финалите на Евроволей 2015. Това стана ясно, след като "Бундестима" надигра състава на Белгия с категоричното 3:0 гейма (25:16, 31:29, 25:17) в плейофен двубой.

Победителят от този сблъсък ще се изправи срещу измъкналия се от двойката между Франция и Сърбия. "Плавите" сътвориха страхотен обрат и спечелиха плейофния си мач срещу Естония с 3:2 гейма (21:25, 14:25, 25:8, 25:22, 15:13).

В другите два плейофни двубоя Словения победи Холандия с 3:0 (25:16, 25:19, 25:22) и Италия се разправи със Финландия - 3:0 (25:19, 25:16, 25:22).

На четвъртфиналите, словенците се изправят срещу Полша, а "скуадра адзура" ще премери сили с настоящия шампион Русия.