Футболните ни национали се съвзеха с победа над Азербайджан

• азербайджан-
  • национали
Футболните ни национали се съвзеха с победа над Азербайджан - 1
Снимка: БТА

Националният отбор на България по футбол успя да завърши евроквалификационния си цикъл с победа. "Лъвовете" поизтриха срама, който браха в Хърватия преди няколко дни, успявайки да се наложат с 2:0 над Азербайджан.

Пред обезлюделите трибуни на стадион "Васил Левски", резултатът бе открит от Михаил Александров в 20-тата минута. Футболистът на Лудогорец вкара хубав гол, засичайки с глава центриране от корнер. България доминираше през почти цялото първо полувреме, но не успя да вкара ново попадение.

Все пак "трикольорите" успяха да удвоят аванса си. Това се случи в 56-тата минута, когато точен бе Димитър Рангелов.

Мачът бе без значение и за двата тима, тъй като те са далеч от местата, даващи право на участие в баражите за Евро 2016 във Франция.