• надал-
  • мъри-
  • лондон
Надал удари и Мъри на турнира в Лондон - 1

Испанският ас Рафаел Надал постигна втора победа и си резервира място за полуфиналите на финалния турнир на АТП в Лондон с награден фонд 7 милиона долара.

Бившият номер 1 се наложи над номер 2 в света Анди Мъри с 6:4, 6:1 за 92 минути в среща от втория кръг на група "Илие Настасе".

За Надал това е втора победа в групата, докато Мъри допусна първо поражение.

Мъри направи пробив още в първия гейм на мача, но още в следващия Надал взе подаването му. След това играта беше равностойна до 4:4, след което Надал спечели подаването си, а в 10-ия гейм направи пробив и приключи първата част след 57 минути. Испанецът взе подаването на Мъри още във втория гейм на втория сет, след което поведе с 3:0.

Британецът взе четвъртия гейм, след което Надал спечели три поредни и приключи срещата. Мъри завърши с 29 непредизвикани грешки. Испанецът вече има 16 победи и 6 загуби срещу Мъри.

В късния мач Стан Вавринка ще играе с Давид Ферер. Двамата ще търсят първи успех в групата. Швейцарецът загуби първия си мач от Надал, а Ферер отстъпи пред Мъри. Надал ще се класира за полуфиналите, ако Вавринка спечели двубоя или Ферер победи в три сета.