Три гола в продълженията пратиха Литекс на полуфинал

• червен картон

В редовното време двубоят завърши при нулево равенство

Три гола в продълженията пратиха Литекс на полуфинал - 1
Снимка: БТА

Литекс отстрани Левски в четвъртфинален мач от турнира за Купата на България, игран в Ловеч.

„Оранжевите“ победиха с 3:0 след продължения, въпреки че дълго време играха с човек по-малко.

В 69-ата минута Елтон Дос Рейс от състава на домакините бе изгонен с директен червен картон, след като фаулира откъсващия се Мигел Бедоя.

Макар и в трудно положение, Литекс успя да вкара гол в 101-ата минута. Арсенио Нунеш отбеляза така ценното попадение, а осем минути по-късно Кирил Десподов уби интригата с втори гол. Кирил Десподов вкара още един гол за крайното 3:0 в 112-ата минута.

В 32-ата минута редовен гол на Левски бе отменен заради несъществуваща засада. В 72-ата минута пък главният съдия Таско Тасков не отсъди чиста дузпа за Литекс след нарушение на Максимилиан Карнер срещу Асприля.

Утре ще се изиграят други две срещи от четвъртфиналната фаза на надпреварата. От 13:00 часа Локомотив (Горна Оряховица) приема Монтана, а от 17:30 Берое ще мери сили с Черно море. В четвъртък ЦСКА се изправя срещу Созопол.