• ориги-
  • хумелс

Юрген Клоп не се даде на бившите си възпитаници

Ливърпул и Борусия оставиха всичко за реванша - 1

Борусия Дортмунд и Ливърпул завършиха 1:1 в първи четвъртфинален мач от Лига Европа, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк". "Жълто-черните" имаха териториално предимство през първото полувреме, но Ливърпул се оказа доста по-ефективен, откривайки резултата при първата си смислена акция чрез Дивок Ориги.

Борусия продължи да атакува, но малко преди почивката отново Ориги получи невероятна възможност. Той излезе сам срещу Вайденфелер, но би право в тялото му.

Момчетата на Томас Тухел изравниха още в началото на второто полувреме чрез Матс Хумелс, но веднага след това Вайденфелер спаси три опасни удара в рамките на минута. Така старата и новата любов на мениджъра на английския клуб Юрген Клоп ще решат всичко на реванша, който е след седмица.

Любопитното е, че това е пето равенство в досегашните седем случая, в които Клоп се е изправял срещу "жълто-черните". Той има също така победа и едно поражение.