Швейцария и Румъния не излъчиха победител

• румъния-
  • швейцария-
  • евро 2016

Двама на Лудогорец помогнаха на ръмънците да стигнат до ценната точка

Отборите на Швейцария и Румъния изиграха много равностоен мач и съвсем закономерно завършиха при равен 1:1 в срещата помежду си от група "А" на Евро 2016.

В 18-ата минута руският рефер Сергей Карасьов отсъди дузпа в плозна Румъния. Стефан Лихтщайнер извърши нарушение в наказателното поле срещу Александру Кипчиу и Богдан Станку наказа швейцарците с отлично изпълнение от бялата точка.

В 57-ата минута Швейцария изравни резултата. След изпълнение на корнер и лошо избита топка от отбраната на Румъния Адмир Мехмеди получи шанс да стреля и ударът му бе безпощаден - 1:1.

До края на двубоя положенията и пред двете врати се брояха на пръсти, а съперниците предпочетоха да изберат предпазливостта пред финалния щурм.

Така и двата тима запазват добри шансове за продължаване към следващата фаза на турнира.

Припомняме че швейцарците съумяха да тръгнат с победа, макар и минимална, над Албания. Румънците от своя страна отстъпиха с 1:2 от домакина Франция и сега ще трябва да зависят от домакина Франция в последните мачове от групата.